Arkadiusz Jakubik wspomina swoją młodość w kolejnym singlu z płyty Dr Misio "Strach XXI wieku"

Czwarty studyjny album dowodzonej przez znanego i lubianego aktora Arkadiusza Jakubika formacji Dr Misio, "Strach XXI wieku", miał premierę jesienią 2020 roku. Piosenka "Czy pamiętasz" jest podróżą sentymentalną artysty do lat młodości. Niedawno ukazał się do niej animowany klip.

Wspomnienia dawnych lat przez Jakubika i Krzysztofa Vargi (obaj są autorami tekstu) na formę wideoklipu przełożył Konrad Banaszkiewicz. Dzięki niemu filmik ilustrujący dość wesoły kawałek "Czy pamiętasz" stał się kapitalną, biało-czarną, nieco surrealistyczną i jednocześnie zabawną animacją/grą. Widzimy w niej choćby samego aktora, milicjantów, którzy zamiast nóg mają owłosione nogi z kopytami oraz ogony i trójzęby, punków, a Arkadiusz Jakubik wspomina, jak kradł mleko i kefir, a także popijał z kumplami tanie wina.

Zobacz wideo "Klangor" - Canal+ zapowiada swój nowy serial

"Czy pamiętasz?" - pyta Arkadiusz Jakubik w czwartym singlu z albumu "Strach XXI wieku"

Treść piosenki "Czy pamiętasz" wpisuje się w motywy poruszane w tekstach z albumu "Strach XXI wieku". W 13 piosenkach Arkadiusz Jakubik odnosi się bowiem zarówno do spraw niedawnych, trawiących polskie społeczeństwo psychoz, jak i sięga do czasów swojej dość szalonej młodości. Przedstawia siebie kiedyś i siebie w kontekście niedawnych wydarzeń.

 

- To głównie zbiór naszych histerii i lęków. W kontrze garść słodko-gorzkich wspomnień z czasów młodości - mówi Arkadiusz Jakubik o treści tekstów na albumie. Muzykę do utworu "Czy pamiętasz" napisali Jakubik oraz Jakub Galiński, a wraz z aktorem, liderem i wokalistką w jednej osobie piosenki na album "Strach XXI wieku" nagrali Paweł Derentowicz, Mario Matysek, Radek Kupis, Jan Prościński oraz Max Kucharski.

Arkadiusz Jakubik i Dr MisioJakubik: Boję się, że ktoś tak jak w "Królu" wyciągnie broń i będą ofiary

Wcześniej płytę "Strach XXI wieku" promowały piosenki "Mnie nie ma", "Siedemnastolatki" oraz tytułowa, do której teledysk wyreżyserował słynny reżyser Wojciech Smarzowski.

Więcej o: