Yulia i intrygujący utwór "VHS Cassette". Premiera drugiego singla młodej artystki

Julia Czub, znana pod pseudonimem artystycznym Yulia, nie przestaje zaskakiwać. Po sukcesie "Disco Misery", powraca z nowym singlem i teledyskiem. Jaką wizję świata pragnie przedstawić młoda artystka?

3 marca miał premierę nowy singiel oraz zmysłowy teledysk Yulii. "VHS Cassette" to drugi utwór promujący EPkę "Warsaw Mule" - czyli audio-wizualny projekt, który tworzą wschodzące talenty warszawskiego rynku kreatywnego. Pierwszy utwór wygenerował ponad 21 tysięcy streamów na platformach Spotfiy i YouTube. Artystka nie zwalnia tempa i przenosi widza do świata pełnego euforii.

Zobacz wideo Fani "Kajko i Kokosza" mogą być usatysfakcjonowani. Powstał serial Netflixa na bazie komiksu [Popkultura Extra]

Julia Czub, czyli kim jest młoda wokalistka?

Yulia to warszawska autorka tekstów, a także pisarka i dziennikarka, która debiutuje na europejskiej scenie alt-popowej. Jej delikatne brzmienie nawiązuje zarazem do mrocznego undergroundu muzycznego. Jest absolwentką King's College London na kierunku politologia. Uzyskała również tytuł magistra dziennikarstwa międzynarodowego na City, University of London. Dzięki temu jej narracja jest bardzo świadoma. Swą twórczością przybliża odbiorcom środowisko warszawskiej bohemy artystycznej.

 

Premiera drugiego singla Yulii

"VHS Cassette" stanowi sensualne wspomnienie lata spędzonego w Warszawie, pełnego beztroski i zabawy. Pokazuje czas po imprezie, którą przeżywa się z bliskimi osobami, witając miejski świt. W teledysku możemy podziwiać wielkomiejską noc oraz ujęcia ze znanych miejsc Warszawy, której urok podbijają kolorowe światła. Przedstawiony jest świat młodzieńczej fantazji, w którym jest miejsce na momenty radosne i ulotne. Widać także brak pośpiechu i umiejętność celebrowania chwili obecnej. Teledysk został wyreżyserowany przez Wiktora Malinowskiego, a obsadę stanowią znajomi Yulii, wśród których nie brakuje warszawskich artystów. Oprócz znakomitej oprawy dźwiękowej, możemy podziwiać kreacje autorstwa Martyny Kołtun. 

 

W projekcie "Warsaw Mule" zobaczymy wiele warszawskich talentów, zajmujących się fotografią, modą, muzyką, filmem oraz grafiką. Znajdziemy w nim sześć piosenek i teledysków. Yulia opowiada o próbach odnalezienia swojej tożsamości, kursując między Warszawą a Londynem. Zabiera słuchacza w podróż przez specyficzne bary w Hackney i warszawskie aftery, które kończą się na melancholijnych lotach do Londynu, w którym spędziła ostatnie lata. 

Więcej o: