St. Vincent ogłasza premierę nowego albumu. Zainspirował ją pobyt ojca w więzieniu

"Daddy's Home" to zbiór historii o snuciu się po centrum Nowego Jorku, o powrotach metrem nad ranem w butach na obcasie, o trzydniowych imprezach. Piosenki na nowym wydawnictwie St. Vincent zostały zainspirowane pobytem jej ojca w więzieniu. Premiera krążka zaplanowana jest na 14 maja 2021.

Annie Clark aka St. Vincent to jedna z najbardziej innowacyjnych i intrygujących postaci współczesnej muzyki. Debiutowała w 2007 albumem "Marry Me". Kolejne wydawnictwa to "Actor" (2009), "Strange Mercy" (2011) i "St. Vincent" (2014) – za ten ostatni otrzymała nagrodę Grammy w kategorii Najlepszy album alternatywny. St. Vincent była dopiero drugą solową artystką, która triumfowała w tej kategorii. Poza albumami solowymi Clark nagrała album z Davidem Byrnem i wystąpiła z żyjącymi członkami Nirvany podczas wprowadzenia zespołu w 2014 do Rock and Roll Hall of Fame. 

Zobacz wideo Artyści, których nie poznalibyśmy na ulicy, bo chowają się za maskami

St. Vincent rozlicza się z przeszłością. Nowy album zapowiada singiel "Pay Your Way in Pain"

W 2017 ROKU, współpracując z Jackiem Antonoffem, St. Vincent nagrała świetnie przyjęty album "MASSEDUCTION" – ambitny, a zarazem przystępny. Artystka trafiła do albumowych topek w Wielkiej Brytanii i USA oraz zajęła szczyty list podsumowujących najlepszych wydawnictw w takich mediach jak "New York Times", "Guardian”, The AV Club, "Billboard", "Entertainment Weekly", Mashable, "New York Daily News", NME, Paste, Pitchfork, "Q", Stereogum, USA Today i wiele innych. Rok po "MASSEDUCTION" ukazał się "MassEducation". Zimą 2019 roku St. Vincent cieszyła się z Grammy w kategoriach Najlepszy utwór rockowy i Best Recording Package.

W tym samym czasie ojciec St. Vincent wyszedł z więzienia. Artystka zaczęła pisać piosenki, które usłyszymy na "Daddy’s Home". Będzie to zamknięcie podróży, która rozpoczęła się w 2010 – wtedy ojciec Annie trafił do więzienia. Artystka wróciła do płyt winylowych, które prezentował jej ojciec, gdy była dzieckiem. St. Vincent prawdopodobnie nie słuchała żadnych innych płyt tak często, jak tych. Chodzi głównie o muzykę nagrywaną w centrum Nowego Jorku w pierwszej połowie lat 70.

Pierwszą zapowiedzią albumu, poza złowieszczym trailerem, jest funkujący utwór "Pay Your Way In Pain". Utwór brzmi jak efekt podróży w czasie do studia Electric Lady i początku lat 70. Wideo do utworu stworzył Bill Benz.

 

"Daddy’s Home" ukaże się 14 maja 2021. Producentami krążka są Annie Clark i Jack Antonoff, nagrany przez Laurę Sisk, zmiksowany przez Ciana Riordana, a za master odpowiada Chris Gehringer. Muzykę na albumie nagrywali Annie, Jack, Cian, Thomas, Evan Smith, Sam KS, Greg Leisz, Daniel Hart, Michael Leonhard, Lynne Fiddmont Kenya Hathaway.