Bartosz Gil w Radiu 357. To on pracował z Niedźwieckim przy anulowanym notowaniu LP3

Bartosz Gil dołączył do ekipy Radia 357 - w piątek poinformował o tym prezes stacji Paweł Sołtys. Gil ma pracować przy liście przebojów, podobnie jak wcześniej w radiowej Trójce. To on razem z Markiem Niedźwieckim i Haliną Wachowicz pracował w maju zeszłego roku przy notowaniu, które po zwycięstwie piosenki Kazika zostało anulowane.

- To symboliczne domknięcie pewnej historii i rozpoczęcie nowej, jeszcze lepszej, możliwej dzięki naszym patronom - komentuje cytowany przez serwis Wirtualne Media Paweł Sołtys. - Bardzo się cieszymy, że Bartek jest już z nami. Mamy dla niego zarezerwowane miejsce na antenie w soboty i niedziele od 23.00 do 1.00. Dodatkowo Bartek będzie pomagał Darii Zawiałow, Tomaszowi Organkowi i Krzyśkowi Zalewskiemu przy realizacji ich audycji. Ale co szczególnie warto zaznaczyć - od teraz mamy już komplet osób, potrzebny do przygotowania Listy Przebojów - zaznacza Sołtys.

Zobacz wideo Sieroty po Trójce. Radio 357 i Radio Nowy Świat [Popkultura Extra]

Informacja pojawiła się również na oficjalnym facebookowym profilu stacji:

Bartosz Gil w Radiu 357. Piotr Stelmach: Bez ciebie było jakoś tak niekompletnie

Nad listą przebojów z Gilem pracują Marcin Łukawski i Halina Wachowicz. Nie jest jeszcze gotowy system potrzebny do zliczania głosów, ale w piątkowe wieczory zarezerwowane dla tej audycji w tym momencie można słuchać Lp357, w której Marcin Łukawski prezentuje listę piosenek, stworzoną po zliczeniu przychodzących do studia kartek pocztowych. Tuż po niej swoją audycję rozpoczyna Piotr Stelmach, który w dniu oficjalnego ogłoszenia dotyczącego transferu Gila do Radia 357, na antenie gorąco powitał kolegę.

- Bez ciebie było jakoś tak niekompletnie - powiedział Stelmach, wspominając, że znają się z Gilem już 20 lat, bo pracowali najpierw razem w Trójce, a teraz w drugiej już stacji.

Tina Turner"Tina". Kiedy ruszyła po wolność, miała 36 centów i zakrwawiony kostium

Gil pracował w Programie Trzecim Polskiego Radia od 2001 roku jako dziennikarz i wydawca, m.in. Listy Przebojów Programu Trzeciego, miał też swoją audycję muzyczną. W maju 2020 roku zarząd publicznego nadawcy zarzucił Gilowi, Wachowicz i Niedźwieckiemu manipulowanie przy wynikach notowania LP3, w którym na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój". Niedźwiecki odszedł z Trójki i wytoczył Polskiemu Radiu proces, później wypowiedzenie złożyła także Wachowicz, słuchaczom znana jako Helen.

CelesteCeleste: Musiałam skończyć pewne znajomości, aby odnaleźć siebie w życiu z muzyką

Gil nie zdecydował się na taką drogę, ale jednocześnie wytknął ówczesnemu dyrektorowi anteny, Tomaszowi Kowalczewskiemu, że uczestniczył w spotkaniach, podczas których omawiano niedoskonałości systemu głosowania. W listopadzie zeszłego roku dostał trzymiesięczne wypowiedzenie bez obowiązku świadczenia pracy.

Więcej o: