Rafał Brzozowski na Eurowizji? Piosenkarz komentuje doniesienia

Rafał Brzozowski już raz bez powodzenia startował w polskich preselekcjach do Eurowizji, ale teraz - jak donosi Plotek.pl - ma reprezentować Polskę w Rotterdamie. Oficjalna decyzja ma być ogłoszona w piątek, a co na ten temat teraz mówi piosenkarz i prezenter TVP?

Rafał Brzozowski został spytany przez RMF FM o sprawę. Nie był zaskoczony telefonem od dziennikarza:

Chyba wiem, w jakim kontekście jest ten telefon. Rzeczywiście jest tak, że pracowałem ostatnio nad płytą i jedna z piosenek spodobała się jeśli chodzi o występ na Eurowizji. Natomiast to cały czas jest jeszcze spekulacja i to nie są moje decyzje.
Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Rafał Brzozowski pojedzie na Eurowizję? Dowiemy się w piątek

Kwestia tego, kto w tym roku pojedzie do Holandii, by reprezentować Polskę na Eurowizji, budzi kontrowersje. W zeszłym roku konkurs się nie odbył, wtedy prawo do zaprezentowania swojej piosenki wywalczyła Alicja Szemplińska. W tym roku Eurowizja się odbędzie, jednak nie odbyły się wewnątrzkrajowe eliminacje. TVP nie poinformowała w jaki sposób będzie wybierany reprezentant, wiadomo, że nazwisko reprezentanta ma oficjalnie ogłosić w piątek w "Pytaniu na śniadanie". Jeśli informacje Plotka się potwierdzą, będzie to właśnie Rafał Brzozowski.

Tina Turner "Tina". Kiedy ruszyła po wolność, miała 36 centów i zakrwawiony kostium

Rafał Brzozowski zyskał popularność dzięki występowi w jednej z edycji "The Voice of Poland", wcześniej wziął udział w "Szansie na sukces". Piosenkarz ma na koncie m.in. utwór "Tak blisko" oraz "Sky Over Europe", z którym w 2017 roku zakwalifikował się do finału polskich eliminacji do Eurowizji. Zajął drugie miejsce w polskich eliminacjach, ale przegrał z Kasią Moś.

Od dłuższego czasu jest prowadzącym "Jaka to melodia?" w TVP!, wcześniej był gospodarzem "Koło fortuny" w TVP2. Często pojawia się na antenie Telewizji Polskiej także w innych programach, również jako prowadzący festiwale muzyczne, podczas których także wykonuje piosenki. Mniej osób wie zapewne, że Rafał Brzozowski z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego, jest także brązowym medalistą Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach w 2006 roku. Jego karierę sportową przerwała kontuzja.

'Chłopi' - ruszają prace nad animacją malarską "Chłopi". Zaczyna się szkolenie malarzy, którzy namalują 80 tys. obrazów

Więcej o: