Ewa Żmijewska śpiewa: "Dobry Bóg ci przecież pomoże wytępić co inne". Tak, to córka aktora Artura Żmijewskiego

Ewa Żmijewska to jedyna córka Artura Żmijewskiego i jego żony Pauliny. Razem z Shandrelice Casper tworzą zespół Shandy i Eva. Opublikowały właśnie nowy teledysk do piosenki "Tacy sami", którego tekst w mocnych słowach komentuje rzeczywistość.
Tyle bólu, tyle bólu i zawiści /Modlisz się by twój plan się ziścił
Dobry Bóg ci przecież pomoże wytępić co inne 
Ilu ludzi dziś odbierze sobie życie /Ile dzieci dziś odbierze sobie życie
Bo nie maja wyboru /Koloru skóry, lub kogo kochają.

Te mocne słowa to fragment utworu "Tacy sami". W teledysku wykorzystane zostały m.in. materiały wideo z demonstracji na całym świecie, w tym ze Strajku Kobiet. Za muzykę i słowa odpowiada Ewa Żmijewska. Wokalistka gra także na gitarze, natomiast druga połowa duetu Shandy & Eva, pochodząca z  Curacao Shandrelice Casper, oprócz partii wokalnych zagrała na perkusji i instrumentach perkusyjnych. Za reżyserię teledysku odpowiada z kolei Andrzej Wolf. Wideoklip powstał dzięki współpracy z Warszawską Szkołą Filmową.

 

Tina Turner"Tina". Kiedy ruszyła po wolność, miała 36 centów i zakrwawiony kostium

Ewa Żmijewska śpiewa, ojciec nawet odpowiadał za produkcję jej piosenki

Ewa Żmijewska i Shandrelice Casper poznały się na wydziale wokalnym Los Angeles College of Music. Ich pierwszy singel "Sunrise" ukazał się w 2018 roku, a debiutancka płyta miała premierę w sierpniu 2019. Znalazł się na niej utwór "Czasem", którego producentem został m.in. Artur Żmijewski.

Zobacz wideo Aktorskie rodziny, czyli jak zaczynał Maciej Stuhr [Popkultura]

- Jestem z niej bardzo dumny. Całym sercem razem z żoną ją wspieramy. To jej decyzja, jej życie. Wiem, że trudno jest wchodzić w dorosłe życie i realizować swoje marzenia. Trzymam za nią mocno kciuki - mówił o córce Artur Żmijewski w rozmowie z "Dobrym Tygodniem" dwa lata temu.

Anna GacekAnna Gacek, kiedy ją zwalniano, mówiła "Z tego będzie wielka afera"

Więcej o: