Wpadka "Super Expressu". Tabloid opublikował zdjęcie znanego rapera w miejsce zdjęcia Adama O., który "chciał zabić księdza"

W artykule opublikowanym przez "Super Express" o tytule "Chciał zabić księdza", czytelnicy zauważyli pomyłkę. Tabloid opublikował zdjęcie mężczyzny, który groził nożem księdzu. Jednak zamiast faktycznego podejrzanego, Adama O., pojawił się tam wizerunek znanego rapera.

"Super Express" opublikował artykuł o Adamie O., który chciał zabić księdza. Na zdjęciu ilustrującym tekst, zamiast podejrzanego zamiast Adama O., pojawił się jednak znany polski raper, Wojtek Sokół.

Wpadka "Super Expressu". Wychwycili ją czytelnicy

 "Super Express" opisuje sprawę Adama O., który z nożem w ręku groził księdzu śmiercią. Mężczyzna zjawił się na plebanii, aby ustalić datę swojego ślubu. Wydarzenie zostało zgłoszone na policję. Do tekstu zatytułowanego "Chciał zabić księdza" tabloid dodał zdjęcie; jednak zamiast twarzy podejrzanego pojawił się tam wizerunek rapera Wojtka Sokoła z teledysku do piosenki "Nie bój się zmiany na lepsze".

Pandemia koronawirusa. Laboratorium Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa wykonuje testy na obecność COVID19. Olsztyn,  22 maja 2020Lockdown w Grodzisku Maz. Burmistrz: Wielu mogłoby tego nie przeżyć

Wpadkę wychwycili czytelnicy, którzy rozpoznali muzyka.

 

Jak doszło do wpadki w "Super Expressie"?

Skąd się wzięła ta fatalna pomyłka? Adam O., mężczyzna, który groził księdzu, na zdjęciu profilowym w mediach społecznościowych miał zdjęcie znanego rapera, Wojtka Sokoła. Dziennikarze nie zorientowali się, że to kadr z teledysku, a tabloid przedstawił je w tabloidzie jako wizerunek Adama O.

Michał DworczykDworczyk o Jourovej: Jest cynicznym politykiem albo nie ma wiedzy o Polsce

Grzegorz Zasępa, redaktor naczelny "Super Expressu" zapowiedział, że przygotuje oświadczenie na temat tej sprawy i wykorzystania wizerunku rapera. Wojtek Sokół nie skomentował sprawy.

Stare zdjęcie Sokoła z teledysku WWO wykorzystane w Super Expressie z podpisem, że jest to nie Sokół, a jakiś Adam O., który chciał zabić księdza. Fajnie się tam bawicie

- napisał na Twitterze Mariusz Bielski, redaktor naczelny portalu 2x45info.

Zobacz wideo Sprawdź, czy twoi europosłowie się nie obijają
Więcej o: