Muniek Staszczyk reaktywuje T.Love: Piszę nowy materiał z kolegami

"Postanowiłem reaktywować T.Love, piszę nowy materiał z kolegami z klasycznego składu" - potwierdził Muniek Staszczyk w najnowszym wywiadzie. To dobra wiadomość dla fanów kultowego polskiego zespołu, który zawiesił działalność w 2017 roku. W 2022 roku grupa będzie obchodzić 40-lecie działalności.

T.Love jest niewątpliwie jednym z popularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych polskich zespołów ostatnich lat. Grupa ma na koncie m.in. siedem złotych i dwie platynowe płyty, a przeboje grupy takie jak "IV Liceum", "Warszawa", "Autobusy i tramwaje", "King", "Chłopaki nie płaczą" czy "Ajrisz" wielu słuchaczy potrafi śpiewać z pamięci nawet w środku nocy. Po prawie czterech latach od zawieszenia działalności zespołu Muniek Staszczyk w najnowszym wywiadzie z Onetem potwierdził, że zdecydował reaktywować T.Love.

>>> Muniek Staszczyk śpiewa "Ta Piosenka Nie Jest dla Ciebie". Napisał ją jako pierwszą po zawieszeniu T.Love <<<

Zobacz wideo Muniek Staszczyk czuje się co raz lepiej. "Dziękuję wszystkim za wsparcie". Wzruszające wideo muzyka

T.Love wraca do studia nagraniowego

Muniek Staszczyk w trakcie porannej rozmowy z Onetem potwierdził, że pracuje już nad nowym albumem zespołu T.Love:

Rzuciłem się w wir pracy. Postanowiłem reaktywować zespół T.Love zawieszony w 2017 roku. Jestem w trakcie pisania nowego materiału z moimi kolegami w składzie klasycznym z płyty „King”. Planujemy wrócić w 2022 roku na 40-lecie zespołu, wydać nowy album i pojechać w trasę, jeśli będzie można. Postanowiłem coś robić, żeby nie zwariować.
 

Album "King" ukazał się w 1992 roku - tytułowa piosenka stała się jednym z hymnów grupy, na albumie znajdują się też takie przeboje jak "Stany" i "Dzikość serca". Płytę zespół nagrał w składzie Muniek Staszczyk (śpiew), Jan Benedek (gitara solowa), Jacek Perkowski (gitara elektryczna), Paweł Nazimek (gitara basowa), Jarosław "Sidney" Polak (perkusja) i Romuald Kunikowski (instrumenty klawiszowe).

Przypomnijmy, że w ostatnim składzie T.Love na gitarach grali Maciej Majchrzak (w zespole od 1994 do 2017 roku) i Jan Pęczak (dołączył do T.Love w 2007 roku), na instrumentach klawiszowych i akordeonie grał Michał Marecki (w grupie od 2005 roku), zaś na saksofonie Tom Pierzchaliski (w zespole działał w latach 1985-89, gościnnie pojawiał się od 2002 roku).

Muniek Staszczyk po zawieszeniu działalności T.Love wydał drugi solowy album "Syn miasta", który zyskał status złotej płyty, na rynku ukaże się też niedługo album Muniek i Przyjaciele "Na żywo i akustycznie". 

<<Reklama>> Ebook "King!" o Muńku Staszczyku dostępny jest w Publio.pl >>

Więcej o: