Jak dzień św. Patryka, to tylko z U2. Zespół udostępnia kultowe występy w internecie

U2 we współpracy z YouTube prezentuje "U2: The Virtual Road" - serię koncertów w świetnej jakości audio i wideo. Fani będą mogli zobaczyć nie tylko występy U2, ale także specjalnie przygotowane supporty w wykonaniu Dermota Kennedy'ego, Fontaines D.C., Carli Morrison i Feu! Chatterton. Po raz pierwszy w sieci pojawią się oficjalne wydania legendarnych występów ze Slane Castle, Red Rocks i Meksyk '97.

– Każdy koncert jest dla nas ważny, ale te cztery szczególnie. Cieszymy się, że możemy być znowu w trasie, nawet jeśli jest ona tylko wirtualna - mówią członkowie U2. Pierwszy występ zostanie udostępniony 17 marca, w dniu św. Patryka. Będzie to koncert "U2 Go Home: Live From Slane Castle" z 2001 roku. W ramach supportu zobaczymy występ Dermota Kennedy’ego, nagrany specjalnie na tę okazję w ubiegłym tygodniu w Los Angeles. Co dalej?

Zobacz wideo Po co artyści korzystają z masek? Daft Punk twierdzili, że są robotami

U2 zaprasza na wirtualną trasę koncertową po przeszłości

25 marca na kanale zespołu pojawi się "U2: Live At Red Rocks" z 1983 roku. W ramach supportu będzie można zobaczyć Fontaines D.C. – występ zarejestrowano w 2020 roku w Dublinie. Tydzień później, 1 kwietnia, U2 przeniosą fanów do grudnia 1997 roku, kiedy "The PopMart Tour" dotarło do Meksyku. Jako support w Prima Aprilis pojawi się Carla Morrison.

W grudniu 2015 U2 powróciło do Paryża, niecały miesiąc po zamachach terrorystycznych, których dokonano 13 listopada. "iNNOCENCE + eXPERIENCE: Live in Paris" był ostatnim koncertem w ramach trasy, podczas którego fani usłyszeli m.in. emocjonalny cover "People Have The Power" Patti Smith. Ten występ trafi na YouTube 10 kwietnia, a jako support pojawi się Feu! Chatterton.

Streamy będą dostępne na oficjalnym kanale U2 na YouTube. Koncertowa rozpiska prezentuje się następująco:

  • 17 marca – Dzień Świętego Patryka: U2 Go Home: Live From Slane Castle - Irlandia 2001
  • 25 marca: U2: Live At Red Rocks, Denver, Colorado - USA 1983
  • 1 kwietnia: Popmart: Live From Mexico City - Meksyk 1997
  • 10 kwietnia: iNNOCENCE + eXPERIENCE: Live in Paris - Francja 2015

Na oficjalny kanał U2 we wrześniu 2020 trafiły nowe wersje teledysków oraz wiele niepublikowanych wcześniej materiałów. Podstawową dyskografię U2 zamyka album "Songs of Innocence" z 2017.

Więcej o: