Tina Turner kończy karierę. Pożegna się z fanami filmem dokumentalnym

Tina Turner zdecydowała się na zakończenie swojej kariery. Pożegnaniem legendarnej wokalistki z fanami będzie najnowszy film dokumentalny na temat jej życia, który pojawi się w HBO GO pod koniec marca. Opowie w nim o swojej trudnej przeszłości, nie pomijając najtrudniejszego tematu - przemocy domowej, której doświadczała ze strony męża.

- Miałam życie pełne przemocy. Nie ma innego sposobu, aby opowiedzieć tę historię. To rzeczywistość. To prawda. Trzeba to zaakceptować - wyznała artystka w zapowiedzi dokumentu. 

Zobacz wideo Popkultura extra

Tina Turner w najnowszym dokumencie opowie o trudnej przeszłości

Tina Turner jest artystką, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Jej charyzmatyczny głos i ciężka praca sprawiły, że zdobyła ogólnoświatową popularność, zapisując się na zawsze w historii muzyki. Zanim jednak zrobiła karierę solową, przeżyła wiele niesamowicie trudnych chwil.  

Wokalistka wydała mnóstwo płyt, które sprzedawały się w niewiarygodnych nakładach. Na całym świecie rozeszły się one w ponad 100 milionach egzemplarzy. Została także ośmiokrotnie nagrodzona prestiżową nagrodą Grammy.  

Choć niektórym życie wokalistki mogłoby wydawać się niczym z pięknego snu, wielokrotnie przypominało najgorszy koszmar. W najnowszym filmie dokumentalnym pod tytułem "Tina", gwiazda opowiada o swoich doświadczeniach, żegnając się jednocześnie z fanami.  

Najbliższe lata gwiazda planuje spędzić z dala od mediów i blasku reflektorów. Skupi się na życiu prywatnym ze swoim mężem Erwinem Bachem, a także problemami zdrowotnymi. 81-latka zmierzyła się już z rakiem jelita grubego, przeszła udar mózgu, a także przeszczep nerki, donosi nypost.com

 Wokalistka oraz jej były mąż Ike początkowo występowali w duecie. Kiedy byli już po ślubie, mąż zaczął się znęcać nad Tiną zarówno psychicznie, jak i fizycznie. W 1968 roku piosenkarka była na skraju wytrzymałości. Z powodu kłopotów ze snem otrzymała od lekarza leki, wzięła wówczas całe opakowanie. "Byłam nieszczęśliwa, kiedy się obudziłam. Ale wydarłam się z tego mroku z wiarą, że to wszystko przetrwam" - pisała wokalistka w swojej autobiografii.  

W 1976 roku złożyła pozew o rozwód, a następnie próbowała powrócić na scenę. Po kilku latach starań i ciężkiej pracy, udało się opublikować album "Private Dancer" (1984) wydany przez wytwórnię Capitol Records. Płyta sprzedała się wówczas w nakładzie ponad 20 mln egzemplarzy.  

Kiedy i gdzie dostępny będzie film dokumentalny opowiadający historię wokalistki?

Film dokumentalny "Tina" ma być ostatnim rozdziałem opowieści wokalistki o swoim życiu, o którym mówiła już w swoich biografiach. Dokument pojawi się na platformie HBO GO 27 marca, z kolei w kinach oraz serwisach streamingowych będzie dostępny latem.  

Za reżyserię produkcji opowiadającej historię Tiny Turner odpowiadają Dan Lindsay oraz T. J. Martin (nagrodzeni Oscarem). Producentami są natomiast Simon Chinn oraz Jonathan Chinn, odpowiadający m.in. za film dokumentalny o Whitney Houston.  

***

Doświadczasz przemocy domowej? Szukasz pomocy? Możesz zgłosić się na przykład do Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia". Poradnia Telefoniczna "Niebieskiej Linii" czynna jest codziennie od 12 do 18 pod numerem tel. 22 668-70-00. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie. Jeśli występuje zagrożenie życia - dzwoń na numer alarmowy 112.

 
Więcej o: