Kygo i Alan Walker headlinerami drugiej edycji FEST Festival 2021 w Chorzowie [Lista wykonawców]

Kygo, Alan Walker, Robin Schulz, Purple Disco Machine, Ofenbach - to tylko niektórzy z artystów, którzy pojawią się na FEST Festival 2021. Odbywający się w Chorzowie festiwal jest jednym z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń na muzycznej mapie Polski. W tym roku impreza odbędzie się w dniach od 11 do 14 sierpnia w Parku Śląskim.
Zobacz wideo Celine Dion zaprasza fanów na europejską trasę koncertową

Ogłoszenia artystów, którzy wystąpią na festiwalach, zawsze budzi zainteresowanie. Tegoroczną listę na FEST Festival otwiera aż dziewięciu niezwykłych artystów, którzy podbijają światową scenę muzyczną.

FEST Festival 2021 w Chorzowie - wystąpią znani artyści młodego pokolenia

Jedną z głównych gwiazd FEST Festivalu został Kygo. To norweski DJ, muzyk oraz producent muzyczny. Dziś jest jednym z czołowych światowych artystów młodego pokolenia, a zarazem pierwszym headlinerem chorzowskiego wydarzenia. Muzyk współpracował między innymi z Ellie Goulding, Edem Sheeranem, Coldplay czy Tiną Turner.

Drugim headlinerem FEST Festivalu został ponownie Alan Walker. Artysta wystąpił już na chorzowskiej scenie podczas pierwszej edycji imprezy w 2019 r. Czy w tym roku Norweg ponownie zawładnie festiwalem? Dowiemy się podczas koncertu na Main Stage 12 sierpnia. Alan Walker jest gwiazdą współczesnej muzyki elektronicznej - do jego najbardziej znanych przebojów należą "Faded", "Alone" czy "Sing Me To Sleep".

FEST Festival: pozostałe gwiazdy imprezy

Alan Walker i Kygo to nie jedyne znane nazwiska FEST Festivalu. Organizatorzy ogłosili także, że podczas drugiej edycji imprezy wystąpią:

  • Bakermat (holenderski producent i DJ),
  • Fisher (artysta podbijający sceny festiwali, w tym Coachella czy Tomorrowland), 
  • Kungs (doceniany na całym świecie remixer), 
  • Ofenbach (autorzy takich hitów jak "Be Mine" czy "Katchi"),
  • Purple Disco Machine (twórca remixów dla Lady Gagi czy Eltona Johna, jego singiel "Hypnotized" to dziś jeden z najchętniej granych utworów w Polsce), 
  • Robin Schulz (twórca hitów "Waves", "Prayer in C" czy "Sun Goes Down"),
  • Sam Feldt Live (gwiazda muzyki house).

FEST Festival a pandemia koronawirusa

Organizatorzy FEST Festivalu w Chorzowie ogłosili 12 marca, że zrobią wszystko, aby tegoroczna edycja imprezy odbyła się w planowanym terminie. "Na ten moment, wypracowane przez nas rozwiązania pozwolą na organizację festiwalu w bezpiecznych warunkach. Planujemy między innymi znaczne powiększenie terenu festiwalu oraz zmniejszenie liczby biletów dostępnych w sprzedaży. Trzymamy rękę na pulsie, obserwujemy sytuację i będziemy na bieżąco dostosowywać nasze plany do obecnie obowiązujących restrykcji sanitarnych" - dodają organizatorzy na profilu na Facebooku.

Więcej o: