Doskonały "Niedoskonały". Klaudia Szafrańska zapowiada solowy album

Rok 2021 otwiera nowy, solowy rozdział w karierze Klaudii Szafrańskiej dotychczas znanej z zespołu XXANAXX. Debiutancki album artystki będzie muzyczną mieszanką jej inspiracji i pragnień. Wyjście z duetu damsko-męskiego sprowokowało wejście w kobiecość - warstwa liryczna utworów dotyka tematów, które były z artystką przez długie lata. Dobrym przykładem jest pierwszy singiel, "Niedoskonały".

Pierwszą odsłoną solowej płyty Klaudii jest utwór "Niedoskonały" z tekstem Arka Sitarza (Rasmentalism), wyprodukowany przez Chloe Martini. Ta nowoczesna kompozycja to połączenie współczesnej elektroniki z przebojowym popem lat 80. Premierze utworu towarzyszy teledysk zrealizowany przez Olgę Czyżykiewicz.

Zobacz wideo Poznali się przypadkiem przy jedzeniu i zostali przyjaciółmi. Lata później zagrali razem w hicie Netfliksa [Popkultura Extra]

Klaudia Szafrańska wypływa na solowe wody ze singlem "Niedoskonały". Płyta jesienią

- Koncepcja teledysku polega na zabawie kolorem, fakturą, tłem, stylizacjami, charakteryzacją. Teledysk odzwierciedla również przesłanie piosenki, ponieważ połączyliśmy w nim rozwiązania, które na pierwszy rzut oka są właśnie "niedoskonałe" i nieoczywiste - wyjaśnia Klaudia.

 

Solowy album Klaudii Szafrańskiej ukaże się jesienią 2021 roku. Wprowadza nas do niego opublikowane przez artystkę chwilę temu "Intro": - Łapałam myśli. Zbierałam doświadczenia. Nie było łatwo. Proces. Przemiana. Dojrzewanie. Kobiecość. Własne zdanie. Miłość. Samoakceptacja. Czekałam długo na ten rozdział. Widziałam we śnie nie raz, jak kroczę tą drogą. Nareszcie stawiam na niej pierwszy krok. Chcę widzieć więcej. Chcę czuć mocniej. Chcę oddychać głębiej.

Klaudia Szafrańska jest doskonale znana szerokiej publiczności jako połowa duetu XXANAXX, który w 2012 roku założyła wspólnie z Michałem Wasilewskim. Zespół zrobił furorę na polskim rynku fonograficznym, czego efektem były występy na największych polskich festiwalach m.in.: Open’er, Orange Warsaw Festival, Męskie Granie, Kraków Live Festival czy H&M Music. Ich ostatni album, "Gradient", otrzymał statuetkę Fryderyk 2019 za album roku w kategorii elektronika. Artystka ma na swoim koncie liczne współprace muzyczne, w tym duety z Quebonafide, Ten Typ Mes, VNM, Rasmentalism, Mariką czy Pawbeatsem. W roku 2020 Klaudia została jedną z twarzy projektu PEPSI Taste The Beat, który odbił się szerokim echem. Utwory "Tam, gdzie Wy" oraz "Żyj, jak chcesz" stworzone pod tą kampanię osiągnęły ponad 10 milionów wyświetleń.

Więcej o: