PRO8L3M ogłasza gości i tracklistę nadchodzącego albumu "Fight Club". Na płycie m.in. Podsiadło i Pezet

PRO8L3M zaskakuje potężną listą gości nadchodzącego albumu "Fight Club". Czołówka sceny na jednej płycie, która zostanie wydana w regularnym wydaniu i dwóch unikalnych wersjach: Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku WDZ, Ero, Kukon, CatchUp, Pih, a produkcyjnie goszczą Duit, Szamz, Luxon, The Returners oraz DJ Ben. Premiera już 30 marca.

Miał być mixtape, a będzie kolejny pełnoprawny album, w zupełnie niecodziennej dla PRO8L3M konwencji. "Fight Club" to przełomowe dla zespołu wydawnictwo, na którym duet całkowicie zmienia dotychczasową formułę solowego rapu Oskara i konsekwentnej, samowystarczalnej produkcji muzycznej Steeza. Przekrój gości, których usłyszymy na albumie "Fight Club" imponuje. To najciekawsi artyści polskiej sceny – od muzyki rozrywkowej, przez alternatywę po mocne osobowości i największe indywidualności sceny rapowej, w zaskakujących połączeniach.

Zobacz wideo Po co artyści korzystają z masek? Daft Punk twierdzili, że są robotami

PRO8L3M szykuje na koniec marca nowe wydawnictwo. "Fight Club" odrzuca zasady

Dawid Podsiadło, Pezet, Brodka, Kaz Bałagane, Sokół, Vito Bambino, Paluch, Szpaku, Młody Dron, Wilku, Ero, Kukon, oraz świeże odkrycie  - CatchUp – to wokaliści, wokalistki i raperzy odpowiedzialni zarówno za zwrotki, jak i refreny. Grono producentów, których zespół zaprosił do muzycznej kolaboracji w warstwie brzmieniowej to: Duit, The Returners, Szamz, Luxon, a także turntablista DJ Ben. Takie zestawienie nie mogło zaowocować niczym innym niż najbardziej eksperymentalną dotychczas na wszystkich płaszczyznach płytą PRO8L3M-u. "Fight Club" to mieszanka wybuchowa. Są tu numery każdej maści. Uliczne, bujające, trueschoolowe, reggeatonowe, szalone i trapowe, drillowe, dramatyczne, przebojowe, ale i rapowe ballady.

Zbieżność tytułu z kultowym filmem Davida Finchera i książką Chucka Palahniuka jest nieprzypadkowa. Duet nie po raz pierwszy czerpie inspirację ze świata ekranu. Na "Fight Clubie" PRO8L3M porzuca zasady tak jak bohaterowie znanego tytułu. Jednocześnie zgłębia sens i znaczenie kręgów, w których jako mniejsze i większe grupki i grupy żyjemy. Znaczenie zasad, schematów i modeli naszego funkcjonowania w życiu. To właśnie niepisane i niewymawiane nigdy reguły obowiązujące w "kręgu".

A może właśnie warto zacząć jednak o tym głośno rozmawiać, porzucić tabu i zobaczyć, co się wydarzy, kiedy wszyscy zdamy sobie sprawę, że nieświadomie jesteśmy uczestnikami zbiorowych iluzji? Przestać podążać tymi schematami, wyjść z nich i olać zasady? Swoim ósmym wydawnictwem zespół pokazuje, że umie to robić. PRO8L3M w singlu "Fight Club" używa autotune’a, aby przewrotnie wejść w kontekst plastikowego świata i pogoń za nonsensem, obnażaną w numerze. 

 

Tracklista nowego albumu prezentuje się następująco:

 1. Witamy, witamy, witamy
 2. GeForce ft. Kaz Bałagane & Szpaku
 3. Strange Days
 4. A2 ft. Paluch & Luxon
 5. Del Fin Esc Abort ft. Młody Dron & Szamz
 6. Ziemia Obiecana ft. Kukon, PIH & The Returners
 7. Animal Planet ft. Ero & WDZ
 8. Zombie ft. Sokół & Duit
 9. NASCAR ft. CatchUp & Pezet
 10. Fight Club
 11. Freon ft. Dawid Podsiadło & Duit
 12. Żar ft. Brodka
 13. V
 14. Adios

PRO8L3M wynagradza fanom odwołaną trasę

W lutym PRO8L3M miał w planie zaprezentować "Block Party Mixtape" – wydawnictwo będące ukłonem w stronę fanów, którym pandemia SARS-CoV-2 uniemożliwiła odwiedzenie serii zainicjowanych przez zespół koncertów pod szyldem Block Party w minionym roku. Od początku miał to być pierwszy w dyskografii zespołu projekt, w którym większy udział będą mieli goście - zarówno uczestnicy trasy festiwalowej, jak i artyści, z którymi współpraca stanowi zupełne zaskoczenie. W trakcie pracy nad materiałem koncepcja ewoluowała na tyle, że zespół zdecydował się rozszerzyć projekt do formuły albumowej i przesunąć datę premiery.

Dla fanów, którzy bilety na trasę koncertową Block Party wymienili na preorder nowego wydawnictwa, zespół przygotował wyjątkową, limitowaną edycję oraz zestaw elementów, który ma na celu wynagrodzić brak wydarzenia koncertowego. Edycja dla posiadaczy biletów na Block Party będzie zawierała aż cztery ekskluzywne utwory, które nie będą dostępne w regularnej wersji. Fani, którzy zamówili niezależnie preorder wydawnictwa, mogą spodziewać się z kolei trzech specjalnych utworów.

Więcej o: