Sting odświeża swoją bogatą kolekcję muzycznych współprac. Ukazał się album "Duets"

"Duets" to wyjątkowa kolekcja najciekawszych duetów z kariery Stinga. Nowym singlem promującym wydawnictwo jest "Englishman/African in New York" w duecie z Shirazee. Na albumie "Duets" znalazły się utwory nagrane na przestrzeni lat z takimi artystami jak Mary J. Blige, Herbie Hancock, Eric Clapton, Annie Lennox, Charles Aznavour, Zucchero, Myl?ne Farmer, Shaggy, Melody Gardot, Gashi i wielu innych.

Od "Desert Rose" z Chebem Mami, poprzez "It’s Probably Me" z Erikiem Claptonem, aż do "44/876" z Shaggym, "Duets" poprowadzi słuchaczy przez najlepsze utwory, jakie Sting nagrał z innymi wykonawcami. Aby przybliżyć historię każdego duetu, Sting uruchomił specjalną stronę internetową – dostępną także w języku polskim – na której można przeczytać więcej informacji o każdym z duetów, jak również obejrzeć specjalnie przygotowane na premierę "Duets" materiały audiowizualne.

Zobacz wideo Telewizja nie była gotowa na ten program. Maryla Rodowicz miała rozmach [Popkultura Extra]

Sting prezentuje barwny zbiór duetów. Poznajcie jego przeboje w nowych odsłonach

- Gdy pracuję ze Stingiem, niczego nie da się przewidzieć z góry. Zadzwonił do mnie i poprosił o napisanie włoskiego tekstu do piosenki, którą właśnie skomponował. Utwór z miejsca mi się spodobał, więc postanowiliśmy zrobić z niego duet. Śpiewamy w nim o zawieszeniu, jakie nas dotyka od paru miesięcy oraz nadziei na powrót do normalnego życia. Nawet dziś mamy nadzieję, że ten tytułowy wrzesień nadejdzie jak najszybciej - opowiada Zucchero o utworze "September". Z kolei wokalistka jazzowa Melody Gardot powiedziała o numerze "Little Something":

W tych trudnych czasach współpraca jest dla nas, muzyków, jedyną zbawienną łaską. Byłam bardzo zaskoczona, kiedy Jen Jis przyszła do mnie z tą piosenką, a także potem, gdy dowiedziałam się, że ma to być duet ze Stingiem! Choć zdaję sobie sprawę, że jest to duża zmiana w stosunku do mojego zwyczajowego gatunku muzycznego, byłam zachwycona, że mam szansę zmierzenia się z czymś nowym… o to właśnie chodzi w muzyce.

Za produkcję "Duets" odpowiadają Guénaël "GG" Geay i Martin Kierszenbaum, a miksem zajął się czterokrotny zdobywca Grammy Robert Orton. Master całości to zasługa Gene Grimadliego z Oasis Masteting w Los Angeles. Tak prezentuje się imponująca lista utworów na płycie:

 1. Little Something with Melody Gardot
 2. It’s Probably Me with Eric Clapton
 3. Stolen Car with Mylène Farmer
 4. Desert Rose with Cheb Mami
 5. Rise & Fall with Craig David
 6. Whenever I Say Your Name with Mary J. Blige
 7. Don’t Make Me Wait with Shaggy
 8. Reste with GIMS
 9. We'll Be Together with Annie Lennox
 10. L'amour C'est Comme Un Jour with Charles Aznavour
 11. My Funny Valentine with Herbie Hancock
 12. Fragile with Julio Iglesias
 13. Mama with Gashi
 14. September with Zucchero
 15. Practical Arrangement with Jo Lawry
 16. None Of Us Are Free with Sam Moore
 17. In The Wee Small Hours Of The Morning with Chris Botti
Więcej o: