Rafał Brzozowski dla Gazeta.pl: Dziś jest ten szalenie ważny dzień, który być może zadecyduje o majowych wynikach

Dlaczego dzisiaj? Przecież półfinał konkursu Eurowizja jest dopiero w maju. Otóż, Rafał Brzozowski już 20 marca nagrał swój występ konkursowy. Jeśli pandemia nie pozwoli spotkać się na żywo w Rotterdamie, to właśnie ten materiał będzie oceniany przez jury i widzów. Rozmawialiśmy z polskim reprezentantem w dniu prac przy nagraniu.

Rafał Brzozowski jest tegorocznym reprezentantem Polski na festiwalu Eurowizji. Teledysk do piosenki "The Ride" powstał w Muzeum Neonów w Warszawie, ale to nie wideoklip ma największe znaczenie. Liczy się przede wszystkim to, jak piosenkę Brzozowski zaprezentuje na festiwalowej scenie.

Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Rafał Brzozowski nagrał występ na Eurowizję. "Mam nadzieję, że jednak sytuacja ulegnie zmianie i uda mi się wystąpić na żywo w Rotterdamie"

W tym roku to o tyle nietypowa sytuacja, że organizatorzy przygotowują się na różne scenariusze. I taki, w którym wszyscy artyści wystąpią podczas półfinałów 18 i 20 maja w Rotterdamie, i na taki, w którym zamiast gali w Holandii widzowie przed telewizorami i jurorzy z poszczególnych krajów zdecydują o tym, kto przechodzi do finału, na podstawie wcześniej zarejestrowanych występów. Właśnie przed chwilą Rafał Brzozowski i jego ekipa skończyli pracę na planie nagrania.

- Jak wiecie, zgodnie z regulaminem tegorocznego konkursu każdy z artystów musi dostarczyć w marcu gotowe nagranie. Zostanie ono wyemitowane w maju, jeśli pandemia znów zatrzyma organizację tego wydarzenia w wersji na żywo. Ostatnie dni to dla mnie i całego zespołu czas wytężonej pracy nad występem, godziny prób, szlifowania choreografii. Jestem niezwykle podekscytowany, na całym planie panuje niesamowita energia - powiedział Gazeta.pl Rafał Brzozowski i dodał

Mam nadzieję, że jednak sytuacja ulegnie zmianie i uda mi się wystąpić na żywo w Rotterdamie. Jeśli nie, to właśnie dziś jest ten szalenie ważny dzień, który zadecyduje o majowych wynikach. Dziękuję wszystkim fanom za dotychczasowe wsparcie i  trzymajcie za mnie kciuki.

Eurowizja 2021. Piosenka dla Brzozowskiego jest kupiona od Szwedów. Tak brzmi śpiewana przez autorkę >>

 

"The Ride" stworzyli Joakim Övrenius, Thomas Karlsson, Johan Mauritzson i Clara Rubensson. Jak mówił wcześniej w wywiadach Brzozowski, wspierali go szwedzcy producenci, ale parte wokalne do utworu nagrywał w Warszawie. Jak wygląda zarejestrowany występ (lub występ na żywo w Rotterdamie) i czy zobaczymy Brzozowskiego w finale Eurowizji, przekonamy się 20 maja - polski wokalista wystąpi w drugim półfinale.

Eurowizja 2021. Sergiusz Królak z Eurowizja.org o zaletach i pułapce piosenki Rafała Brzozowskiego >>

Więcej o: