Olsztyn Green Festival ogłasza kolejnych wykonawców. Co za nazwiska!

Kwiat Jabłoni, Król, Muniek Staszczyk, Bartek Królik - to kolejni artyści, którzy mają pojawić się na tegorocznym Olsztyn Green Festival. Dołączają do wcześniej ogłoszonych nazwisk, wśród których są m.in. Sanah, Mioush i Krzysztof Zalewski.

Pierwszymi ogłoszonymi artystami są: Sanah, Natalia Przybysz, Miuosh, Brodka, Karaś/Rogucki, Sorry Boys, Misia Furtak, Krzysztof Zalewski, Kirszenbaum, Shyness. Teraz dołączyli do nich kolejni.

Olsztyn Green Festival - cztery nowe zespoły

Kwiat Jabłoni to duet, który tworzą Katarzyna Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz. Jeden z najpopularniejszych obecnie polskich zespołów, którego druga płyta "Mogło być nic" ukazała się w tym roku, podobnie jak organizatorzy olsztyńskiego festiwalu przywiązuje wielką wagę do tematu ekologii. - Staraliśmy się, żeby tło było przepełnione zarówno przedmiotami współczesnymi, jak i takimi, które wyszły z mody, których nie używamy, które nie działają, dlatego sesja okładkowa odbyła się w warszawskim Muzeum PRL-u - mówili o okładce nowego albumu w rozmowie z Gazeta.pl. - Na podłodze leży mnóstwo plastikowych butelek, które tworzą pod naszymi stopami coś, co chcieliśmy, żeby kojarzyło się z morzem. Staramy się w ten sposób przekazywać różne proekologiczne myśli - jest ona zresztą objęta patronatem przez Greenpeace, a jeden procent z dochodu ze sprzedaży przekazujemy na działalność prozwierzęcej organizacji Otwarte Klatki. Dlatego na obrazku celowaliśmy w jak najprostsze skojarzenia. Zależało nam też na tym, żeby pokazać, że otaczamy się przedmiotami, które nigdy nie znikają - nawet gdy wychodzą z mody, przestają działać, nadal istnieją i kurzą się na strychach i półkach. Istnieje zagrożenie, że świat może pod naporem tych wszystkich jednorazowych, niebiodegradowalnych rzeczy po prostu nie wytrzymać - dodawali. W dodatku, sama produkcja płyty przebiegła w możliwie najbardziej ekologiczny sposób.

Na scenie Kwiat Jabłoni z pewnością wykona m.in. "Mogło być nic" i "Bukę" - doskonale znane nie tylko fanom zespołu, często puszczane w radiostacjach utwory.

Kwiat Jabłoni: Z Buką jest jak z depresją czy stanami lękowymi. Kiedy coś poznamy, wydaje się mniej straszne [WYWIAD] >>

Zobacz wideo Zmiany w Oscarach. Nominacje tym razem otrzymało aż 70 kobiet [Popkultura Extra]

Kolejnym wokalistą jest Król - laureat Paszportu "Polityki", niezwykle utalentowany muzyk, kompozytor, wokalista i autor tekstów. Był członkiem oraz założycielem zespołu Kawałek Kulki. W latach 2011-14 wraz z Maurycym Kiebzakiem-Górskim współtworzył duet UL/KR. Ich debiutancki album z 2012 "UL/KR" spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem. W rankingu "Gazety Wyborczej" został określony "Polską Płytą Roku". W 2014 r. muzyk rozpoczął swoją solową karierę wydając debiutancki album "Nielot". Kolejne to: "Wij" (2015), "Przez sen" (2016), "Przewijanie na podglądzie" (2018) i "Nieumiarkowania" (2019).

Muniek Staszczyk to z kolei zarówno frontman T.Love jak i artysta odnoszący solowe sukcesy. Po zawieszeniu działalności T.Love w 2017 roku Staszczyk wydał drugi solowy album "Syn miasta", który zyskał status złotej płyty, na rynku ukaże się też niedługo album Muniek i Przyjaciele "Na żywo i akustycznie". Wokalista ostatnio wspomniał również, że pisze nowy materiał z kolegami z klasycznego składu swojej macierzystej formacji.

Na Olsztyn Green Festival ma także pojawić się Bartek Królik. "Po 20 latach pisania dla innych, postanowiłem napisać coś dla siebie" - taki napis widnieje na froncie jego pierwszego solowego albumu "Pan od muzyki", który ukazał się w zeszłym roku. Królik jest jednym z bardziej rozpoznawalnych producentów i muzyków w Polsce, współpracował z takimi artystami jak: Sistars, Agnieszka Chylińska, Łąki Łan, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Krzysztof Zalewski, Tede, O.S.T.R.

Olsztyn Green Festival planowany jest, jak zawsze, na terenie plaży miejskiej w CRS "Ukiel", w długi sierpniowy weekend 13, 14 i 15 sierpnia 2021. Ten zielony festiwal potrwa trzy dni, podczas których odbędzie się ponad 20 koncertów, spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. 

Aktualne informacje o festiwalu publikowane są na: https://www.facebook.com/olsztyngreenfest. Bilety do kupienia na: ebilet.pl i goingapp.pl, a te kupione na edycję OGF 2020 zachowują ważność.

Więcej o: