Ben Howard prezentuje album "Collections From the Whiteout". W kwietniu zagra koncert z wyjątkowego miejsca

26 marca ukazała się nowa płyta Bena Howarda "Collections From the Whiteout". Piosenki na płycie zostały zainspirowane wnikliwą analizą nagłówków oraz historii, na które natrafiał, scrollując internet. Ben zebrał najbardziej intrygujące wycinki i pozwolił, by jego ciekawość przejęła kontrolę. Efektem był dźwiękowy szkicownik składający się m.in. z loopów na taśmach oraz efektów gitarowych.

Mrok, który przewijał się przez drugi album studyjny Bena, "I Forget Where We Were" oraz subtelne echa na jego następcy, "Noonday Dream", nie jest tak oczywisty na "Collections From The Whiteout". "Crowhurst’s Meme" zostało zainspirowane śmiercią żeglarza-amatora Donalda Crowhursta; "Sorry Kid" – historią rosyjskiej oszustki Anny Sorokin; "The Strange Last Flight of Richard Russel" to opowieść o Richardzie Russellu, człowieku, który ukradł i rozbił samolot w Seattle; "Finders Keepers" – o rozczłonkowanym ciele znajomego ojca, które zostało znalezione w walizce dryfującej po Tamizie. Anglia i absurdy jej polityki mocno wpłynęły na kształt utworów. Równolegle pojawiają się tam osobiste anegdoty z życia artysty, który dzieli swój czas pomiędzy Paryżem, Devon i Hiszpanią.

Zobacz wideo Podsumowanie roku 2020. Muzyka

Ben Howard zaprasza na pierwszy koncert od dwóch lat

Za produkcję albumu "Collections From The Whiteout" odpowiadają Ben Howard, Aaron Dessner (The National, Sharon Van Etten, Taylor Swift), który niedawno otrzymał nagrodę Grammy za współpracę ze Swift. Po raz pierwszy artysta postanowił powierzyć produkcję komuś spoza swojego zespołu oraz grona najbliższych współpracowników. Na krążek Howard zaprosił znakomitych nowych graczy, takich jak Yussef Dayes, Kate Stables z This Is The Kit, James Krivchenia z Big Thief, Kyle Keegan z Hiss Golden Messenger czy wspomniany wcześniej Aaron Dessner. "Collections From The Whiteout" powstało także z udziałem gitarzysty i wieloletniego współpracownika Howarda, Mickeya Smitha. Rob Moose (Bon Iver, Laura Marling, Blake Mills, Phoebe Bridgers) odpowiedzialny jest za aranżację smyczków.

 

Na 8 kwietnia Ben Howard zaplanował wyjątkowy koncert promujący jego najnowsze wydawnictwo. Artysta wraz ze swoim zespołem będzie nadawał prosto z Goonhilly Earth Station, słynnej w Wielkiej Brytanii stacji radiokomunikacyjnej położonej na półwyspie Lizard w Kornwalii. Dla Howarda i jego muzyków będzie to pierwszy koncert od zakończenia ostatniej trasy koncertowej w styczniu 2019 roku. Stream odbędzie się o 21:00 polskiego czasu w czwartek, 8 kwietnia. Bilety na wydarzenie trafiły do sprzedaży 19 marca. 

Podczas zakupu biletu będzie można wesprzeć organizacje Trussell Trust oraz Médecins Sans Frontières/Lekarze bez Granic. Trussell Trust to działająca na terenie Wielkiej Brytanii organizacja wspierająca banki żywności. Lekarze bez Granic to międzynarodowa organizacja humanitarna działająca w ponad 70 krajach na całym świecie.

Więcej o: