Orange Warsaw Festival odwołany. Ogłoszono nową datę oraz pierwszych artystów

Orange Warsaw Festival nie odbędzie się po raz kolejny, o czym poinformowali organizatorzy imprezy. Powodem jej odwołania jest sytuacja epidemiczna w kraju. Jednocześnie zapowiedziano nową datę festiwalu. Planowo ma się on odbyć w pierwszy weekend czerwca 2022 roku. Znamy pierwszych artystów, którzy pojawią się na scenie.
Zobacz wideo Każdy z nas może być budżetową wersją Neo lub Chucka Norrisa

Orange Warsaw Festival nie odbędzie się już po raz drugi z rzędu z powodu sytuacji epidemicznej. W zeszłym roku organizatorzy mieli nadzieję, że w ciągu roku uda się opanować sytuację na tyle, aby ponownie możliwa była organizacja imprez masowych. Niestety tak się nie stało, w związku z czym tegoroczna edycja również została przełożona.  

Orange Warsaw Festival odwołany po raz drugi. Jest nowa data wydarzenia 

"Kiedy 11 miesięcy temu przekazywaliśmy Wam informację o przełożeniu Orange Warsaw Festival, cały muzyczny świat wierzył, że rok wystarczy, aby poukładać ten pandemiczny chaos. I rzeczywiście - przy coraz większej liczbie zaszczepionych osób już teraz widzimy przyszłość festiwali w jasnych barwach. Niestety, dziś wiemy, że nawet przy spełnieniu optymistycznych wariantów zaszczepienia, w panującej obecnie rzeczywistości i uwarunkowaniach międzynarodowych, przygotowanie festiwalu w planowanym terminie nie jest możliwe. Oznacza to, że pomimo ogromnej i nieustannej pracy, 2021 będzie rokiem bez OWF" - poinformowano w komunikacie na stronie internetowej OWF i w mediach społecznościowych.  

Pandemia koronawirusa w dalszym ciągu uniemożliwia organizację koncertów, jednak wszystkie osoby związane ze światem muzycznym, również organizatorzy Orange Warsaw Festival, mają nadzieję, że będzie to możliwe już wkrótce. Nową datą warszawskiej imprezy jest 3-4 czerwca 2022 roku.  

Orange Warsaw Festival 2022. Kto zagra koncert? Znamy pierwszych artystów

Wszystkie bilety, które do tej pory zakupiono zarówno na zeszłoroczną, jak i tegoroczną edycję w dalszym ciągu pozostają obowiązujące, co oznacza, że festiwalowicze nie muszą się martwić, że ich wejściówki przepadną. Kolejną dobrą wiadomością jest to, że pierwsi artyści potwierdzili już swój udział w kolejnej edycji.

"Dobra wiadomość jest taka, że jeden z headlinerów - Tyler, The Creator oraz fantastyczny BROCKHAMPTON, już potwierdzili swój udział w nowych datach festiwalu w roku 2022! A do tego pojawi się wielu nowych artystów, których będziemy ogłaszać w nadchodzących miesiącach" - czytamy w wydanym komunikacie. 

Choć to kolejny rok bez festiwalu oraz związanych z nim emocji, organizatorzy pozytywnie patrzą w przyszłość. "Ta sytuacja jest zła, przygnębiająca i bardzo dla nas frustrująca, ale już widać światło w tunelu! Wraz z postępującym procesem szczepień zaczynamy pracę nad edycją 2022! Zostańcie z nami. Jeżeli możecie, zachowajcie swoje bilety".  

Orange Warsaw Festival jest festiwalem muzycznym, który odbywa się w Warszawie od 2008 roku. Jego głównym sponsorem jest sieć Orange. W latach 2013-2015 organizacją imprezy zajmowała się firma Rochstar Events, natomiast od 2016 roku jest to Alter Art. Od kilku lat wydarzenie odbywa się na Torze Wyścigów Konnych Warszawa-Służewiec. 

Więcej o: