18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Mata opublikował nowy numer. Dostało się między innymi Jackowi Kurskiemu. "J***ć Telewizję Polską"

W sieci pojawił się najnowszy teledysk Maty pod tytułem "Patoreakcja". W nowym kawałku raper rozlicza się między innymi z reakcją kraju na jego utwór "Patointeligencja". Dostaje się zarówno popkulturze, jak i Telewizji Polskiej, Jackowi Kurskiemu czy Jarosławowi Jakimowiczowi. "J***ać Telewizję Polską/Jacek Kurski c**j ci w dziąsło" - rapuje Mata.

Mata zdobył popularność dzięki swojemu pierwszemu utworowi "Patointeligencja". Raper pojawił się niemalże znikąd i z miejsca podbił raperski świat. W swoim kawałku opowiadał o zepsuciu wśród elit, "bananowej" młodzieży, narkotykach, alkoholu. "Patoreakcja" to swoista kontynuacja wcześniejszego utworu, w której bezkompromisowo opowiedział o tym, co działo się po jego publikacji.

Mata wypuścił nowy kawałek. W "Patoreakcji" mówi m.in. o TVP i Krystynie Pawłowicz

W "Patoreakcji" Mata nawiązuje między innymi do zainteresowania mediów, które po publikacji "Patointeligencji" walczyły o wywiad nie tylko z nim samym, ale również z jego rodzicami, a nawet dyrekcją liceum, do którego uczęszczał. Kawałek odbił się szerokim echem w mediach i spowodował, że z miejsca raper stał się znany w całym kraju.

W nowym utworze Mata ponownie nawiązał do patologii wśród bogatej młodzieży, ale opowiedział również o konsekwencjach swoich słów. Nawiązywał między innymi do ataków na jego ojca, podkreślając, że to, co sam robi, jest wyłącznie jego wyborem. Młody artysta poświęcił fragment swojego nowego utworu także Telewizji Polskiej i Jackowi Kurskiemu

A media PiSowskie chciałyby zająć się Matą-seniorem/To święty człowiek/A to co robię jest moim wyborem/I sam za to kiedyś odpowiem/Ale najpierw odpowiem wam/Więc słuchajcie uważnie - J*bać Telewizję Polską/Jacek Kurski – ch*j ci w dziąsło/(Przestań mi k*rwo rodzinę prześladować)/Bo chciałbym w spokoju dorosnąć

Mata nawiązał również do komentarza Krystyny Pawłowicz, która wypowiedziała się na temat jego utworu w mediach społecznościowych. "To to słynne liceum Batorego kształci w kierunku 'patointeligencji'. A tak się chwalą i szczycą swym poziomem. Ciekawe co o tej laurce myślą nauczyciele z Batorego" - pisała na Twitterze. Nie zabrakło nawiązania do Jarosława Jakimowicza, który chciał wysłać rapera do wojska, przypominał Onet.

W teledysku pojawiło się wiele popularnych postaci, jak Solar, Białas, Kuba Wojewódzki czy Marta Linkiewicz. W tle mamy okazję usłyszeć również głos Zbigniewa Stonogi ze znanym tekstem, który skierował do Zbigniewa Ziobry czy głos Tomasza Knapika. 

Nowy utwór Maty pojawił się na kanale SBM Label - wytwórni, z którą współpracuje raper - i już bije rekordy popularności. Kawałek ukazał się 30 marca i w ciągu zaledwie kilku godzin zdobył niemal pół miliona wyświetleń.

 
Więcej o: