Eurowizja 2021 - półfinały. Kiedy wystąpi Rafał Brzozowski?

Eurowizja 2021 już wkrótce! Organizatorzy konkursu udostępnili informacje dotyczące kolejności startowej w dwóch półfinałach konkursu. Wiemy już, kiedy dokładnie wystąpi Rafał Brzozowski, który w tym roku jest reprezentantem Polski. Którego dnia usłyszymy "The Ride" na eurowizyjnej scenie?

Kolejność startowa występów podczas półfinałów Eurowizji 2021 została ujawniona. Pierwsza część zmagań muzycznych będzie miała miejsce 18 maja, druga - 20 maja, natomiast 22 maja czeka nas wielki finał. Z jakim numerem startowym wystąpi Rafał Brzozowski i kiedy dokładnie będziemy mieli okazję go zobaczyć?  

Zobacz wideo Brzozowski o piosence na Eurowizję: Przynajmniej jest o tej piosence głośno, a jak jest głośno to jest dobrze

Eurowizja 2021 - półfinały. Kiedy występ Rafała Brzozowskiego?  

Zgodnie z listą startową udostępnioną przez organizatorów Konkursu Piosenki Eurowizji, reprezentującego Polskę Rafała Brzozowskiego będziemy mogli zobaczyć podczas drugiej części półfinałów, która odbędzie się 20 maja. Artysta związany z Telewizją Polską wystąpi z numerem szóstym.

W drugim półfinale tegorocznej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji w Rotterdamie wystąpi łącznie 17 państw, wśród których znajdzie się Polska. W grupie pojawiło się kilku faworytów do wygranej, jak m.in. Szwajcaria, Bułgaria czy Islandia.

Z każdego półfinału do ostatecznego etapu dostanie się 10 państw.  

Rafał Brzozowski Rafałowi Brzozowskiemu kontrowersje nie przeszkadzają. "Złośliwe uwagi będą zawsze, ale poczekajmy do występu"

Jaką piosenkę zaśpiewa Rafał Brzozowski? Utwór "The Ride" wywołał skrajne emocje

Piosenka zaprezentowana przez Rafała Brzozowskiego pod tytułem "The Ride" zetknęła się z bardzo mieszanymi opiniami internautów. Wielu z nich twierdziło, że utwór nie ma szans, by poprowadzić nas do zwycięstwa, nadzieję dają nam jednak teraz statystyki, według których państwa występujące z numerem szóstym bardzo rzadko nie dostawały się do finału. W sieci nie zabrakło jednak obrońców Brzozowskiego.

 Eurowizja 2021 - pierwszy półfinał (18 maja). Kolejność występów: 

 1. Litwa 
 2. Słowenia 
 3. Rosja 
 4. Szwecja 
 5. Australia 
 6. Macedonia Północna 
 7. Irlandia 
 8. Cypr 
 9. Norwegia 
 10. Chorwacja 
 11. Belgia 
 12. Izrael 
 13. Rumunia 
 14. Azerbejdżan 
 15. Ukraina 
 16. Malta 

Eurowizja 2021 - drugi półfinał (20 maja). Kolejność występów: 

 1. San Marino 
 2. Estonia 
 3. Czechy 
 4. Grecja 
 5. Austria 
 6. Polska 
 7. Mołdawia 
 8. Islandia 
 9. Serbia 
 10. Gruzja 
 11. Albania 
 12. Portugalia 
 13. Bułgaria 
 14. Finlandia 
 15. Łotwa 
 16. Szwajcaria 
 17. Dania 
Więcej o: