Mata konsultował tekst "Patoreakcji" z ojcem. Ten powiedział, że słowa "ch*j ci w dziąsło" nie zniesławiają

- Zwrot literacki "c*uj ci w dziąsło", podobnie jak zwrot "spi****laj", nie jest zwrotem, który zniesławia - powiedział Mata w wywiadzie dla Kuby Wojewódzkiego. Mowa o słowach, które skierował do Jacka Kurskiego. Polski raper przyznał, że tekst nowej piosenki konsultował z ojcem, który nie miał żadnych prawnych zastrzeżeń do zastosowanych zwrotów.
Zobacz wideo Wywiad z YungBludem

W sieci pojawił się najnowszy kawałek Maty. Utwór pod nazwą "Patoreakcja" pojawił się 30 marca w serwisie YouTube i już ma ponad 2,7 mln wyświetleń oraz prawie 19 tys. komentarzy.

"Patoreakcja" jest kontynuacją utworu "Patointeligencja" z 2019 roku, w którym opowiada o problemach współczesnej młodzieży - narkotykach, alkoholu i depresji. W swoim pierwszym kawałku Mata mówił również o zepsuciu wśród elit. "Patoreakcja" jest odpowiedzią na liczne reakcje i ataki pod adresem rapera i jego ojca.

Mata uderzył w Jacka Kurskiego. "Jako raper opowiadam kolesiowi, który mnie zdissował"

W wywiadzie dla Kuby Wojewódzkiego, który ukazał się 30 marca w tygodniku "Polityka", Mata powiedział, że ostre słowa kierowane do prezesa TVP Jacka Kurskiego nie są głosem pokolenia. "Po prostu jako raper opowiadam kolesiowi, który mnie zdissował [diss - poniżenie, obraza w slangu rapowym - red.]".

Raper przyznał również, że swój tekst konsultował z ojcem. Ten odpowiedział, że "zwrot literacki 'c*hj ci w dziąsło', podobnie jak zwrot 'spi****laj', nie jest zwrotem, który zniesławia. Nie jest też namową do czynienia tego panu prezesowi".

Młody raper w krótkim czasie stał się popularny

Mata, czyli Michał Matczak, to 20-letni polski raper, wokalista i autor tekstów. Pod koniec 2019 roku zadebiutował mocnym kawałkiem "Patointeligencja", który bardzo szybko zyskał na popularności.

Jego najnowszy utwór "Patoreakcja" pojawił się na kanale wytwórni SBM Label, z którą współpracuje raper. W teledysku pojawiło się wiele popularnych postaci, w tym m.in. Kuba Wojewódzki, gwiazda Fame MMA Marta Linkiewicz, a także raperzy Białas i Solar.

 
Więcej o: