18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Jest komentarz Kurskiego do "Patoreakcji" Maty. "Wulgarne wynurzenia"

Prezes TVP Jacek Kurski w SMS-ie przesłanym redakcji "Faktu" odniósł się krótko do opublikowanego w tym tygodniu utworu "Patoreakcja" autorstwa Maty. Kurski stwierdził, że utworu nie słyszał i nie czuje potrzeby, by bliżej się nim zainteresować.

We wtorek w sieci pojawił się najnowszy utwór Maty pod tytułem "Patoreakcja", a także teledysk do niego. Mata to pseudonim artystyczny Michała Matczaka. Raper jest synem Marcina Matczaka, profesora nauk prawnych, krytyka działań Prawa i Sprawiedliwości w zakresie m.in. zmian w sądownictwie.

W nowym kawałku Mata rozlicza się między innymi z reakcjami na jego opublikowany w 2019 r. utwór "Patointeligencja". Dostało się zarówno popkulturze, jak i Telewizji Polskiej, prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu czy Jarosławowi Jakimowiczowi.

A media PiS-owskie chciałyby zająć się Matą seniorem / To święty człowiek /A to, co robię, jest moim wyborem / I sam za to kiedyś odpowiem / Ale najpierw odpowiem wam / Więc słuchajcie uważnie - J*bać Telewizję Polską / Jacek Kurski, ch*j ci w dziąsło / Przestań mi k*rwo rodzinę prześladować / Bo chciałbym w spokoju dorosnąć

- rapował Mata.

Jacek Kurski o "Patoreakcji"

Redakcja "Faktu" zwróciła się do prezesa TVP z prośbą o komentarz. Ten udzielił jej SMS-owo.

"Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest Wielki Tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduję w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuje" - stwierdził Kurski. Dodał, że nie słyszał jeszcze utworu Maty.

Zobacz wideo Rafał Brzozowski opowiada o preselekcjach do Eurowizji i nagraniu dla TVP
Więcej o: