Mirosław Rogalski odchodzi z PR, Tomasz Kowalczewski wraca na Myśliwiecką. To oni mówili o błędach głosowania w LP3

Mirosław Rogalski do wczoraj był redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu oraz wicedyrektorem Trójki. To on mówił w maju zeszłego roku na konferencji prasowej o "nieprawidłowościach" w głosowaniu na Liście Przebojów Programu Trzeciego po tym jak ówczesny dyrektor anulował jedno z notowań. Był nim Tomasz Kowalczewski, który teraz wraca na Myśliwiecką.

Mirosławowi Rogalskiemu 31 marca skończyła się umowa, nie została przedłużona. W kwietniu 2020 roku został on wicedyrektorem radiowej Trójki, a we wrześniu 2020 roku - redaktorem naczelnym Studia Reportażu i Dokumentu. Choć przez ostatnie kilka miesięcy Rogalski nie pracował już w Trójce, nadal zajmował stanowisko wicedyrektora tej anteny.

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

To Rogalski przemawiał na majowej konferencji ws. listy przebojów Trójki

To Mirosław Rogalski 18 maja prezentował statystyki przygotowane na zlecenie władz Polskiego Radia, które miały udowodnić ingerencję prowadzących w układ miejsc na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Przekonywał, że to "Wojownik z miłości" Bartasa Szymoniaka a nie "Twój ból jest lepszy iż mój" Kazika powinien znaleźć się na pierwszym miejscu 1998. notowania listy, które później decyzją ówczesnego redaktora naczelnego Trójki - był nim Kowalczewski - zostało unieważnione. W związku z tymi oskarżeniami z rozgłośnią postanowił rozstać się m.in. prowadzący audycję Marek Niedźwiecki.

Po tym, jak Kuba Strzyczkowski w maju został nowym naczelnym Trójki, pojawiły się głosy pracowników, którzy nie chcieli współpracować z Rogalskim. Ten utrzymał jednak stanowisko, a to Strzyczkowski stracił swoje po kilku miesiącach. Po tym jak w sierpniu został zwolniony, Strzyczkowski zaangażował się w tworzenie internetowego Radia 357.

'365 dni' - ekranizacja powieści Blanki Lipińskiej - to największy hit Netflixa w 2020 r.Nie "365 dni". Inna produkcja z 12 nominacjami do Węży

Jak dowiedział się "Press", nowym szefem Studia Reportażu i Dokumentu zostaje dotychczasowy zastępca Rogalskiego Krzysztof Gottesman, a wicedyrektorem studia, które podobnie jak Trójka mieści się przy ulicy Myśliwieckiej w Warszawie, został Tomasz Kowalczewski, zastępca dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą. Kowalczewski od listopada 2019 roku do maja 2020 roku kierował Trójką. On także, podobnie jak prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska, byli obecni podczas konferencji prasowej dotyczącej rzekomych nieprawidłowości w trójkowej Liście Przebojów. 

Jacek KurskiJest komentarz Kurskiego do "Patoreakcji" Maty

To do Kowalczewskiego podczas spotkania w Senacie dotyczącego notowania listy ówczesny szef związku zawodowego, do którego należeli pracownicy Trójki Ernest Zozuń, mówił:

Ty wiesz, że oni są najuczciwszymi ludźmi na świecie. Co spowodowało, że wylałeś na nich cysternę nieczystości? Gdzie i co spowodowało, że straciłeś przyzwoitość?

Po tym, jak Kowalczewski przestał być dyrektorem-redaktorem naczelnym Trójki, odbierał zaległy urlop, a potem został zastępcą dyrektora Biura Współpracy z Zagranicą.

Więcej o: