Kurski, Pawłowicz i Jakimowicz odpowiedzieli na "Patoreakcję" Maty

Jacek Kurski, Krystyna Pawłowicz oraz Jarosław Jakimowicz odpowiedzieli na zaczepki Maty w jego nowym kawałku "Patoreakcja". Prezes TVP stwierdził, że nie usłyszał jeszcze utworu oraz nie ma zamiaru interesować się "wulgarnymi wynaturzeniami". Aktor i sędzia TK wyrazili natomiast swoją opinię w mediach społecznościowych.
Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

"A media PiS-owskie chciałyby zająć się Matą seniorem / To święty człowiek /A to, co robię, jest moim wyborem / I sam za to kiedyś odpowiem / Ale najpierw odpowiem wam / Więc słuchajcie uważnie - J*bać Telewizję Polską / Jacek Kurski, ch*j ci w dziąsło / Przestań mi k*rwo rodzinę prześladować / Bo chciałbym w spokoju dorosnąć" - rapował Mata w swoim najnowszym kawałku "Patoreakcja". 

Raper miał za złe Telewizji Polskiej to, że jego utwór został wykorzystany w celu, jak przypuszcza, ataku na jego ojca Marcina Matczaka, profesora nauk prawnych oraz krytyka działań Prawa i Sprawiedliwości. Jak wyjaśnił w rozmowie z Kubą Wojewódzkim na łamach "Polityki", postanowił przenieść ten konflikt na grunt hiphopowy. 

Jacek Kurski odpowiedział na zaczepkę Maty

Prezes TVP odpowiedział dziennikarzom "Faktu" na pytanie o to, czy ma zamiar zareagować na zaczepkę. W przesłanej redakcji wiadomości SMS pisał: 

"Odebrałem wczoraj żonę i nowo narodzone dziecko ze szpitala. Jest wielki tydzień. Mimo najlepszej woli nie znajduję w sobie potrzeby zainteresowania się jakimikolwiek wulgarnymi wynurzeniami. Zwyczajnie na to nie zasługuję" - wytłumaczył Jacek Kurski

Krystyna Pawłowicz i Jarosław Jakimowicz o "Patoreakcji"

Krystyna Pawłowicz, sędzia Trybunału Konstytucyjnego, również została wywołana w nowym kawałku Maty. Jego pierwszy utwór polityczka komentowała w mediach społecznościowych: "To to słynne liceum Batorego kształci w kierunku 'patointeligencji'. A tak się chwalą i szczycą swym poziomem. Ciekawe co o tej laurce myślą nauczyciele z Batorego" - pisała na Twitterze.

W "Patoreakcji" raper nawiązał do przytoczonych słów, tłumacząc, że liceum Batorego miało znaczenie symboliczne, co mieli zrozumieć wszyscy oprócz prawniczki. 

"Brzydka twarz, brzydkie wnętrze. Brzydota." - skomentowała krótko na Twitterze Krystyna Pawłowicz. 

Jarosław Jakimowicz po publikacji "Patointeligencji" sugerował wysłanie młodego rapera do wojska. "Mój ziomo się zna z twoim synem, więc co Ty pi******sz" - odpowiedział Mata w "Patoreakcji". Aktor odniósł się do utworu we wpisie na Instagramie, gdzie zaczepia raczej profesora Matczaka, aniżeli jego syna, odnosząc się do fragmentu wywiadu Maty, który ukazał się w "Polityce". 

"PROFESOR MATCZAK RADZI RODZICOM Zacznę jednak od siebie. Przepraszam najmocniej, kiedyś użyłem sformułowania, że wojsko mogłoby nauczyć, czego rodzice nie nauczyli, ale ja mam widocznie jakieś inne pojęcie na temat wychowania przez rodziców. No bo jeżeli SAM PROFESOR MATCZAK, OJCIEC?? Nie widzi nic złego w tych sformułowaniach kierowanych przez jego 20-letniego synka do dorosłych ludzi??/ ojców, rodziców, matki etc./ to wszystko jasne GRATULACJE swoją drogą gdybym tych zwrotów użył do....... Pana Profesora to ciekawe jak wtedy by reagował? Przecież to nie jest zniesławienie, muszę zapytać Pana, który u mnie na ochronie w budynku pracuje, jak on ojciec bez tytułów na to się zapatruje? JAK TAK DALEJ BĘDZIE I TAKIE BĘDĄ TE NASTĘPNE POKOLENIA TO RUNIE TO WSZYSTKO NA ŁEB" - napisał w mediach społecznościowych Jakimowicz

 
Więcej o: