Taco Hemingway pierwszym polskim twórcą z miliardem odtworzeń w serwisie Spotify

O sukcesie, jakim bez wątpienia jest miliard odtworzeń Taco Hemingwaya poinformował jako pierwszy autor strony Obliczenia i analizy w rapie. "Taco Hemingway na ten moment (6 kwietnia) posiada 1 074 120 867 odtworzeń" - napisał.

"Na ten olbrzymi sukces składają się przede wszystkim solowe projekty rapera oraz udział w Taconafide (86,5 proc.), ponieważ przyniosły one raperowi dokładnie 929 349 352 odsłuchania piosenek. Z kolei kawałki, na których gościnnie się udzielił (takie też liczą się do dorobku rapera) wygenerowały 144 780 515 odtworzeń (13,5 proc.). Na ten moment wyświetlenia Filipa przekraczają prawie 1,5-krotnie wszystkie odtworzenia Quebonafide" - sprawdził po tym, jak jego uwagę na ten temat zwrócił jeden z fanów.

Taco Hemingway z kolejnym rekordem

Taco Hemingway to od kilku dobrych lat jeden z najpopularniejszych artystów w Polsce, jego kolejne albumy (upubliczniane ostatnio z zaskoczenia) są bardzo popularne i szeroko komentowane. Jeśli chodzi o Spotify, raper niezmiennie od 2018 roku jest na szczycie listy najchętniej słuchanych polskich wykonawców.

"Jego zdolności namiętnie wychwala m.in. Zbigniew Hołdys, a nastoletnie fanki piszą o nim opowiadania z podtekstem erotycznym. Ma na koncie kilkadziesiąt nagród, długą listę złotych i platynowych płyt, jako pierwszy polski artysta razem z Dawidem Podsiadło wyprzedał bilety na koncert na Stadionie Narodowym" - pisaliśmy o nim w zeszłym roku, gdy kończył 30 lat.

Taco Hemingway. "Mickiewicz naszych czasów" świętuje 30. urodziny >>

Nawet ci, którzy nie interesują się polskim rapem, powinni kojarzyć jego ksywę (naprawdę nazywa się Filip Tadeusz Szcześniak). Być może słyszeli jego "Tamagotchi", sami używają w rozmowach słów z innej jego piosenki "W piątki leżę w wannie" lub kojarzą, że w teledysku do utworu "Polskie Tango" pojawia się osiem gwiazdek.

Zobacz wideo Taco z rybą - najlepsza przekąska na grilla

Taco Heminhgway ma trzynaście nominacji do nagrody Fryderyków (w latach 2016–2020), w tym cztery razy wygrał w kategorii album roku hip-hop. Został też nominowany do nagród MTV Europe Music Awards w kategorii najlepszy polski wykonawca oraz Bestsellery Empiku w kategoriach muzyka polska, muzyka hip-hop oraz streaming. W 2019 roku został umieszczony na 10. miejscu listy najbardziej wpływowych Polaków przygotowywanej przez magazyn "Wprost". 

Więcej o: