Daria Zawiałow pokazała kolejny utwór z nadchodzącej płyty. Jej gościem jest Dawid Podsiadło

8 kwietnia pod osłoną nocy Daria Zawiałow wypuściła drugi singiel z jej nadchodzącego solowego albumu "Wojny i noce". Po ciepło przyjętym "Kaonashi" przyszedł czas na jedyny duet z nowej płyty, do którego wokalistka zaprosiła Dawida Podsiadło. Artyści nagrali razem "Za krótki sen", inspirowany zwiewną elektroniką rodem z lat 80.

W rozmowie z Onetem Daria Zawiałow zdradziła, że jej trzeci krążek nosi tytuł "Wojny i noce". Żeby umilić słuchaczom niecierpliwe oczekiwanie na słoneczne dni, Zawiałow zdecydowała się podarować fanom promyk ciepła w postaci drugiego po "Kaonashi" singla, nagranego z Dawidem Podsiadło.

Zobacz wideo Wieczorynka, dobranocka, czyli jak to się zaczęło i co oglądaliśmy najchętniej [Popkultura Extra]

"Za krótki sen". Daria Zawiałow i Dawid Podsiadło w pierwszym wspólnym numerze

Zawiałow wspomina, że pomysł na stworzenie utworu wraz z Podsiadło pojawił się po tym, jak w sieci dużą popularność zdobyło ich wykonanie numeru "Gdybym miała serce" podczas koncertu Darii w klubie Stodoła w 2019 roku. - Z biegiem czasu zaprzyjaźniliśmy się i w końcu wybraliśmy się razem do studia! Na początku zaproponowałam Dawidowi inny utwór, ale gdy usłyszał ''Za krótki sen'' chyba po prostu wiedział, że to jest to - mówi wokalistka. 

 

Z zapowiedzi Darii Zawiałow wynika, że Dawid Podsiadło jest jedynym gościem na "Wojnach i nocach". - Na chwilę obecną nie szykuję kolejnych kolaboracji. Jestem jeszcze świeżo po utworze z Quebonafide - ''Bubbletea" - przypomina artystka, która dzięki "Bubbletea" podzieliła z Quebonafide nagrodę Bestsellery Empiku 2020 dla najpopularniejszego utworu w streamingu. 

Płyta "Wojny i noce" ukaże się 11 czerwca. Przed piosenką "Za krótki sen" wydawnictwo promował singiel "Kaonashi", do którego teledysk porusza temat przemocy domowej. - Dla kobiet, które są ofiarami przemocy, odejście od swego oprawcy jest nierzadko równie realne, co lot w kosmos - opisywała przy okazji premiery klipu Daria Zawiałow. Na planie w roli męża towarzyszył jej Dawid Ogrodnik.

Więcej o: