Magdalena Ogórek też ma coś do powiedzenia o nowym utworze Maty. "...a taki Sokół sobie poradził"

Magdalena Ogórek poszła w ślady m.in. Jacka Kurskiego i Jarosława Jakimowicza i skomentowała utwór "Patoreakcja" Maty. W programie "W tyle wizji" zasugerowała, że raper sam nie potrafi pisać sobie tekstów i musi prosić o pomoc ojca.

W rozmowie z Wiktorem Świetlikiem Ogórek powiedziała:

Wiesz, ale jak teraz ojcowie piszą raperom teksty, nie pokazuję tutaj palcem, broń Boże... Maty... nie, nie powiedziałam tego...

Magdalena Ogórek w TVP Info: Taki Mata nie potrafi sobie sam napisać tekstu, a taki Sokół sobie poradził 

- Tata musi uzupełniać wersy, słabo trochę... - mówiła. Po chwili dodała:

Rap też przecież jest osobnym gatunkiem, który zasługuje na uwagę (...) i mamy takich wykonawców rapu, gdzie te teksty jednak poruszają człowieka i taki Mata nie potrafi sobie sam napisać tekstu, a taki Sokół sobie poradził.
 

Ogórek nawiązała w ten sposób oczywiście do słów Maty, który w rozmowie z Kubą Wojewódzkim przyznał, że konsultował z ojcem - prof. nauk prawnych Marcinem Matczakiem - a ten nie miał zastrzeżeń prawnych do użytych przez niego zwrotów. - Zwrot literacki "c*uj ci w dziąsło", podobnie jak zwrot "spi****laj", nie jest zwrotem, który zniesławia - powiedział Mata w wywiadzie. Te słowa w "Patoreakcji" raper skierował do prezesa TVP Jacka Kurskiego. 

Zobacz wideo Młodzi znają i słuchają Krzysztofa Krawczyka. Przypominamy, że takich artystów jest więcej

Wcześniej Kurski twierdził, że nie słyszał jeszcze utworu oraz nie ma zamiaru interesować się "wulgarnymi wynurzeniami". O piosence wypowiadali się już także m.in. współprowadzący z Ogórek inny program Jakimowicz oraz Krystyna Pawłowicz.

Utwór pod nazwą "Patoreakcja" pojawił się 30 marca w serwisie YouTube i już ma ponad 15,8 mln wyświetleń oraz ponad 45 tys. komentarzy. "W tyle wizji" w TVP Info oglądała średnio 521 tys. osób (dane za 1 września-14 grudnia 2020 roku - Nielsen Audience Measurement, udostępnione serwisowi Wirtualne Media.pl przez One House).

Więcej o: