"Press": Agnieszka Kamińska tymczasową dyrektorką Trójki

Prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska tymczasowo przejęła obowiązki dyrektora i redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia - dowiedział się serwis.

"Informację na ten temat uzyskaliśmy w trzech źródłach, ale Monika Kuś z biura zarządu Polskiego Radia przekonuje, że 'najwyraźniej ktoś Państwa wprowadził w błąd - nie po raz pierwszy' i stwierdza, że obowiązki dyrektora Programu III pełni Paweł Kwieciński". Według ustaleń serwisu Kamińska miała przejąć funkcję dyrektora-redaktora naczelnego Trójki w związku z nieobecnością Pawła Kwiecińskiego, który od połowy marca jest p.o. dyrektora radiowej Trójki.

Gazeta.pl x Klub Komediowy - 'Historia bez Polki' Klub Komediowy i Gazeta.pl zapraszają na lekcję. Temat: "Historia bez Polki"

Zwróciliśmy się do sekretariatu prezeski Polskiego Radia z prośbą o komentarz w tej sprawie, pytając m.in. czy w najbliższych dniach Kamińska poprowadzi cotygodniowe kolegium w Programie III.

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Agnieszka Kamińska dyrektorką Trójki? Sprzeczne doniesienia, poprosiliśmy o komentarz

Agnieszka Kamińska jest prezeską Polskiego Radia od stycznia 2020 roku. Jest czwartym prezesem PR od czasu wymiany przez PiS władz mediów publicznych na początku 2016 roku, na stanowisku zastąpiła Andrzeja Rogoyskiego.

Wcześniej - w grudniu 2019 roku - Kamińska została powołana na członka zarządu spółki, była wtedy od kilku miesięcy szefową Programu I Polskiego Radia. Od marca 2018 do stycznia 2019 była natomiast wiceszefową Polskiego Radia 24.

Igor Brejdygant Igor Brejdygant: "Pierwiastek kobiecy" dał mi większą równowagę [WYWIAD]

Pod rządami Agnieszki Kamińskiej Program III Polskiego Radia ze stacji odeszło lub zostało zwolnionych kilkudziesięciu związanych ze stacją przez długie lata dziennikarzy i pracowników (m.in. w związku z unieważnieniem notowania Listy Przebojów Programu Trzeciego w maju ubiegłego roku). Pozbył się także wielu lubianych programów słuchaczy, wprowadził nową ramówkę i z miesiąca na miesiąc ma coraz gorsze wyniki słuchalności - każde kolejne badanie do końca zeszłego roku łączyło się z informacją o najniższym wyniku w historii stacji. Jak podaje serwis Wirtualne Media, w pierwszym kwartale tego roku Trójka spadła z czwartej na jedenastą lokatę - 2,1 proc. słuchalności, i "jest to drugi najniższy udział stacji w historii badania Radio Track (rekordowo niski udział Trójka miała w fali grudzień 2020-luty 2021)".

Więcej o: