Trójka straciła 60 proc. słuchaczy, wyprzedzona przez Jedynkę

W pierwszym kwartale 2021 roku najchętniej słuchaną radiostacją było RMF FM, które zaliczyło największy wzrost w zestawieniu - wynika z danych opublikowanych przez serwis Wirtualne Media. Z kolei zdecydowanie najwięcej straciła Trójka, którą wyprzedziła już Jedynka.

Udział RMF FM pod względem słuchalności od stycznia do marca tego roku w grupie wiekowej 15-75 lat wyniósł 30,1 proc. - wynika z badania Radio Track Kantar Polska, opracowanego przez Wirtualne Media. Tym samym rozgłośnia zanotowała największy wzrost wśród stacji radiowych rok do roku - o 0,9 pkt. proc. 

Na drugim miejscu znalazło się Radio ZET (12,1 proc.), a na trzecim Radio Eska (7,1 proc).

Zobacz wideo Sampling. O co w tym chodzi? Którzy artyści z tego korzystają? [Popkultura Extra]

Trójka spada z czwartego na jedenaste

Z czwartej na jedenastą lokatę za to spadła Trójka, której wynik zmniejszył się aż o 3,2 pkt. proc. do 2,1 proc. "Jest to drugi najniższy udział stacji w historii badania Radio Track (rekordowo niski udział Trójka miała w fali grudzień 2020-luty 2021 - 1,9 proc.)" - można przeczytać w tekście serwisu. Okazało się, że przy niezmieniającej się słuchalności wynoszącej 5,1 proc. Jedynka dzięki temu awansowała z piątego na czwarte miejsce.

Magdalena OgórekMagdalena Ogórek mówi o hip-hopie i czepia się Maty. Sokół odpowiada

Tymczasem, Press.pl podaje, że prezeska Polskiego Radia Agnieszka Kamińska tymczasowo przejęła obowiązki dyrektora i redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia. Miałaby zastąpić p.o. dyrektora, którym jest od marca tego roku Paweł Kwieciński.

Trójka ma już czwartego szefa w ciągu roku. Najnowszy jest na razie tymczasowy >>

Gazeta.pl x Klub Komediowy - 'Historia bez Polki'Klub Komediowy i Gazeta.pl zapraszają na lekcję. Temat: "Historia bez Polki"

Jak w lutym podawali autorzy badania Radio Track Kantar, w Polsce radia słucha dziennie średnio około 20 mln osób, co stanowi ponad połowę populacji kraju.

Więcej o: