Andrzej Piaseczny w nowym singlu "Przedostatni" śpiewa do polityków. "Niech ci ludzie pozwolą mi być kim jestem"

Andrzej Piaseczny już w maju wydaje kolejną płytę. Promuje ją singiel "Przedostatni", w którym wokalista chyba jak nigdy wcześniej w swoich utworach śpiewa o otaczającej rzeczywistości. Piaseczny piosenkę nazywa "delikatnym protestsongiem" i w rozmowie w Radiu Zet mówi: Jest bardzo ważny moment w drugiej zwrotce piosenki - 'Wolności moja bądź wolną'. Nie robię nic złego. Niech ci ludzie pozwolą mi być kim jestem, takim jakim jestem.

"Przedostatni" zapowiada album "50/50", który jest muzyczną świętowania przez Piasecznego jego okrągłych urodzin. Wokalista zaprosił do pracy przy płycie m.in. Adama Sztabę, Kayah, Kubę Badacha, Tomasza Organka, Paulinę Przybysz czy Majkę Jeżowską.

Andrzej Piaseczny i "Przedostatni" - posłuchaj nowej piosenki

Podczas rozmowy w radiu, tuż po zaprezentowaniu swojego najnowszego utworu na antenie, Andrzej Piaseczny tłumaczył tekst "Przedostatniego", nazywając utwór "delikatnym protest songiem, ale protest songiem": 

Buntuję się przeciwko wszystkim politykom, niezależnie spod jakiej flagi są i pod jaką flagą chcieliby maszerować. Być może są tacy, którzy mogą zrobić dużo dobrego, ale jest wielu takich, którzy robią bardzo dużo złego. To, że dziś możemy wywiesić sobie flagę na balkonie, to jeszcze nie jest postęp na miarę XXI w.

Przypomnijmy, że świętując swoje urodziny, piosenkarz skandował m.in. "J***ć PiS", a wideo zostało upublicznione.

Zobacz wideo Andrzej Piaseczny wznosi toast z okazji 50. urodzin: J***ć PiS i Konfederację

Teraz Piaseczny dodał także:

Jesteśmy w tym kraju obywatelami i niestety ci panowie tam sterują naszym życiem. Nie jesteśmy w stanie odłączyć się od tej polityki. Więc piszę tak jak potrafię. Delikatnie, powoli i spokojnie. Jest bardzo ważny moment w drugiej zwrotce piosenki: 'Wolności moja bądź wolną'. Nie robię nic złego. Niech ci ludzie pozwolą mi być kim jestem, takim jakim jestem.
 

Zapowiadając singiel i album na swoim Instagramie wokalista napisał natomiast: "Proszę posłuchać. Zgodzić się, nie zgodzić, zaciekawić może. Każda będzie inna, wszystkie dla mnie perełki". Płyta "50/50" ma ukazać się 7 maja.

Więcej o: