Years & Years w solowym wydaniu. Olly Alexander szaleje w klipie do "Starstruck"

Po tym, jak członkowie grupy Years & Years ogłosili, że stanie się ona solowym projektem wokalisty Olly'ego Alexandra, przyszedł czas na odkrycie pierwszych kart. Alexander zrealizował klip do przebojowego "Starstruck" z choreografką Sherrie Silver, która pracowała nad głośnym klipem Childisha Gambino "This Is America".

Olly niedawno zagrał główną rolę w bijącym rekordy popularności serialu Channel 4/HBO "Bo to grzech" (w Polsce dostępny na HBO GO). W "Starstruck" gwiazdor wspina się na nowy poziom. Z miejsca wiadomo, że singiel będzie miał status "instant classic" w dyskografii Years & Years.

Zobacz wideo "Bo to grzech". HBO GO pokaże serial o gejach w czasie dramatycznego wzrostu zakażeń AIDS [ZWIASTUN]

Olly Alexander w międzygalaktycznej ekstazie. "Całą skumulowaną energię przelałem w muzykę"

- "Starstruck" powstało pewnej nocy w studiu na wsi, niedaleko Londynu. Nie pamiętam, kiedy ostatni raz widziałem tyle gwiazd. Gdy mieszkasz w dużym mieście, odzwyczajasz się od tego widoku. Odkąd wszyscy musieliśmy przystanąć, ja zapragnąłem wychodzić i tańczyć. Całą skumulowaną energię przelałem więc w muzykę - opowiada Olly Alexander. Artysta za sprawą Years & Years stał się jedną z najciekawszych gwiazd współczesnego popu, a teraz szykuje się na nowe otwarcie.

 

Jak opisuje Alexander, "Starstruck” opowiada o "przypływie euforii, gdy jesteś z kimś, kto cię pociąga; gdy trzymasz się dobrego przeczucia i nie odpuszczasz". - Jak większość z nas, ostatni rok spędziłem w domu. Chciałem stworzyć coś zabawnego i pozytywnego dla ludzi i dla siebie, by mieć się przy czym bawić. Bez względu na to, co robimy czy w jakim miejscu życia się znajdujemy, myślę, że wszyscy zasługujemy na trzy minuty międzygalaktycznej ekstazy - zapewnia wokalista.

Magdalena OgórekMagdalena Ogórek mówi o hip-hopie i czepia się Maty. Sokół odpowiada

Obok prężnej działalności muzyczno-aktorskiej Olly Alexander jest także nieustraszonym, jedynym w swoim rodzaju głosem wsparcia dla środowiska LGBTQ+. Okazywał je na różne sposoby, czy to podczas poruszającej przemowy w trakcie występu na Glastonbury 2016, czy w dokumencie BBC "Olly Alexander: Growing Up Gay", jak również w intrygującym świecie stworzonym wokół "Palo Santo" (premierze płyty towarzyszył film krótkometrażowymi z Judi Dench i Benem Whishawem). Z ciekawością wyczekujemy jego dalszych poczynań.

Więcej o: