Podcast Adama Bodnara w top 200 na Spotify. Będzie kontynuacja, nawet po zakończonej kadencji RPO

Podcast "Nie Tylko o Prawach Człowieka" Adama Bodnara znalazł się na liście Top 200 platformy Spotify. Rzecznik RPO publikuje rozmowy i komentarze na temat najważniejszych wydarzeń z zakresu praw człowieka i praworządności w Polsce.

Nowe odcinki pojawiają się w każdy czwartek po godzinie 20:00. Słuchacze już zastanawiają się, jaka będzie przyszłość kanału po tym, jak Adam Bodnar oficjalnie zakończy swoją kadencję na stanowisku Rzecznika Praw Obywatelskich.

Zobacz wideo Adam Bodnar musi opuścić urząd RPO. TK uznał, że pełnienie funkcji po upływie kadencji jest niezgodne z konstytucją

Podcast Adama Bodnara. Będzie kontynuacja, nawet po zakończonej kadencji

W komentarzach padło pytanie do Adama Bodnara, czy planuje kontynuować tworzenie podcastu "Nie tylko o prawach człowieka". Pytający dodał, że gości nie zabraknie, a on sam słucha z wielkim zaciekawieniem.

Wolne Sady - pikieta pod Trybunałem Konstytucyjnym Adam Bodnar: Muszę dalej pilnować praw obywatelskich. Działam legalnie

Tak. Na pewno do końca lipca. Potem miesiąc przerwy, a potem kolejny sezon

- odpowiedział Bodnar.

Podcast rzecznika RPO cieszy się dużą popularnością. W tym tygodniu rozmawiał z Dawidem Ciślakiem, twórcą gry "We. The Revolution”, w której gracz wciela się w rolę sędziego trybunału rewolucyjnego w czasie Rewolucji Francuskiej.

Adam Bodnar: Przez trzy miesiące będę starał się tak wykonywać swoje obowiązki, by obywatele nie poczuli, że zostali bez RPO

Adam Bodnar, który od 2015 roku pełnił funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich, będzie wykonywał swoje obowiązki jeszcze przez trzy miesiące. 

Trybunał Konstytucyjny orzekł w czwartek, że pełnienie funkcji RPO po zakończeniu kadencji, a w przypadku niewybrania jego następcy, jest niekonstytucyjne. Orzeczenie TK wejdzie w życie trzy miesiące po publikacji w Dzienniku Ustaw. W tym czasie Bodnar będzie wciąż pełnił swoje obowiązki, aby "obywatele nie poczuli, że zostali bez RPO" - jak mówił. 

Protest 'Murem za Bodnarem! Przeciw rządom PiS' pod Sejmem Protest "Murem za Bodnarem" przed Sejmem. "Policja zaczęła szarpać"

Rzecznik nie zamierza zarzucać rozpoczętych wcześniej działań. Zajął się sprawą przejęcia spółki Polska Press przez koncern PKN Orlen i złożył dwa wniosku do sądu w tej sprawie. Adam Bodnar chce, aby sąd wstrzymał decyzję prezesa UOKiK, który wydał zgodę na połączenie spółek.

Więcej o: