Gitarowy Rekord Świata 2021. Na pokładzie Markowski, Borysewicz i Skawiński

Gitarowy Rekord Świata 2021 odbędzie się już 19 czerwca. Pierwsi artyści, którzy tego dnia pomogą pobić Gitarowy Rekord Guinnessa to Grzegorz i Patrycja Markowscy, Grzegorz Skawiński i Jan Borysewicz. Orkiestrę poprowadzi natomiast Leszek Cichoński. Na jakie hity możemy liczyć?

W tym roku gitarzyści oraz gitarzystki mają spotkać się 19 czerwca na wrocławskiej Pergoli i w sieci. Dzięki nowemu terminowi oraz lokalizacji impreza ma zostać zorganizowana w sposób bezpieczny, zgodnie z przepisami epidemicznymi. Organizatorzy wydarzenia zapraszają wszystkich chętnych do grania online. 

- Muzyka nie zna granic. Chcemy dać szansę przyłączenia się do Rekordu wszystkim, którzy nie będą mogli pojawić się we Wrocławiu. Tym razem pobijamy gitarowy rekord świata, więc liczymy na powszechną mobilizację, od Wrocławia po Zanzibar - mówił Leszek Cichoński cytowany na oficjalnej stronie wydarzenia.

W przyszłym roku festiwal ma powrócić na wrocławski Rynek.

Gitarowy Rekord Świata 2021. Grzegorz i Patrycja Markowscy z "Nie płacz Ewka" i "Foxy Lady"

W trakcie Gitarowego Rekordu Świata będziemy mieli okazję usłyszeć legendarne hity polskiego rocka. Należy do nich między innymi utwór grupy Perfect pt. "Nie płacz Ewka", który zaśpiewa Grzegorz Markowski (za kompozycję odpowiada Zbigniew Hołdys). Markowski jest jedną z najważniejszych postaci polskiej muzyki rockowej, wykonał hity takie jak "Autobiografia", "Chcemy być sobą", "Niewiele ci mogę dać" i wiele innych.

.Markowska i Perfect na Otwieraczu w BydgoszczyMarkowski o dotacji: Niemoralnym byłoby ubieganie sie? teraz o tak wielkie pienia?dze

Na festiwalu wystąpi również Patrycja Markowska, córka frontmana Perfectu, która również należy do grona popularnych artystów w Polsce. Wydała ona osiem albumów studyjnych, dwa koncertowe i 46 singli. W 2019 roku ukazała się wspólna płyta Patrycji i Grzegorza Markowskich zatytułowana "Droga". Podczas wydarzenia wokalistka wykona utwór "Foxy Lady". 

Gitarowy Rekord Świata. Występ szykuje również Grzegorz Skawiński

19 czerwca będziemy mieli okazję usłyszeć również Grzegorza Skawińskiego, gitarzystę oraz wokalistę zespołu Kombi. Jego kariera muzyczna nabrała prawdziwego rozpędu po wyjeździe do USA, kiedy dzięki inspiracji gwiazdami takimi jak Paul Gilbert czy Vinnie Moore zdecydował się na granie ciężkiego rocka. Jest założycielem zespołu Skawalker, który po dołączeniu Agnieszki Chylińskiej zmienił się w O.N.A. Obecnie Skawiński gra w zespole Kombi. W swojej karierze zaprezentował również albumy solowe. 

Gitarowy Rekord Świata. Jan Borysewicz z "Zawsze tam, gdzie ty"

- Zaproponowałem Jankowi, żebyśmy razem ze wszystkimi zagrali przebój "Zawsze tam, gdzie ty". Myślę, że będzie to ogromna frajda dla wszystkich Rekordzistów - powiedział szef Gitarowego Rekordu Świata Leszek Cichoński. 

Janusz Panasewicz z Lady PankCo Janusz Panasewicz chciałby odpokutować? "Bez tych sytuacji dziś nie byłoby Lady Pank" [WYWIAD]

Jan Borysewicz to artysta, którego utworów słucha już trzecie pokolenie. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku zaledwie 17 lat. Nagrał między innymi trzy albumy z Budką Suflera, a w 1981 założył razem z Andrzejem Mogielnickim zespół Lady Pank, który do dziś przyciąga na swoje koncerty tłumy fanów. 

W zeszłym roku Gitarowy Rekord Świata w całości odbył się w przestrzeni internetowej. Wielki hit pt. "Hey Joe" odegrało razem 7 998 gitarzystów oraz gitarzystek ze świata. Transmisja była natomiast oglądana przez 110 tys. widzów. 

Zobacz wideo Płyty i filmy, które warto poznać przed śmiercią [Popkultura Extra]
Więcej o: