Jak brzmi zmiana układu sił w London Grammar? Można to sprawdzić na płycie "Californian Soil"

"Californian Soil" to trzeci album grupy London Grammar, której sukces kształtował na nowo brytyjską scenę pop przez ostatnią dekadę. Wydawnictwo pokazuje nową energię w zespole, a to za sprawą Hannah Reid, która pewnie przejęła stery i daje fanom przekaz o kobiecości i sile w nowym materiale.

"London Grammar zbadali demony przeszłości i wyznaczyli nową ścieżkę w przyszłość, z usuniętymi przeszkodami. Duża w tym zasługa Hannah, która przejęła stery jako prawdziwa liderka zespołu. Dzięki temu ma przestrzeń na walkę z seksizmem, z którym musiała się mierzyć niemal codziennie w karierze" - pisze serwis NME o nowym otwarciu w historii London Grammar. Po czterech latach od premiery krążka "Truth is a Beautiful Thing" ukazała się płyta "Californian Soil", w której słychać grane przez Hannah Reid pierwsze skrzypce.

Zobacz wideo Muzyka, która łączy pokolenia. Krawczyka, Kozidrak czy Rodowicz uwielbiają i starsi, i młodsi

London Grammar powracają z płytą "Californian Soil"

London Grammar tworzą Hannah Reid, Dan Rothman i Dot Major. W 2013 debiutowali albumem "If You Wait", który ma już status podwójnej platyny w UK. W 2017 ukazał się wspomniany już drugi krążek zespołu, "Truth is A Beautiful Thing", który w Wielkiej Brytanii dotarł do szczytu list sprzedaży. Do tej pory zespół sprzedał 3 miliony płyt oraz milion biletów na swoje koncerty, a liczba streamów katalogu przekroczyła miliard.

Na ich najnowszą płytę trafiło 12 utworów, w tym single "Baby It’s You", "Lose Your Head" i znajdujący się obecnie na rotacji A w BBC Radio 1 "How Does It Feel". Ostatni z utworów został wyprodukowany przez zespół i nagrodzonego BRIT Steve’a Maca. W klipie, poza Hannah Reid, możemy oglądać gwiazdora serialu "Gambit Królowej", Jacoba Fortune-Lloyda, który w klipie wciela się w rolę chłopaka Reid.

 

By uczcić premierę albumu, London Grammar wystąpią w Alexandra Palace Theatre w Londynie, a występ będzie dostępny na YouTube. Premiera o 20:00 czasu polskiego w niedzielę, 18 kwietnia.

Więcej o: