Rada programowa odrzuciła ramówkę Trójki. Przeciwny był nawet Marek Suski

Rada programowa Polskiego Radia większością głosów odrzuciła wiosenną ramówkę Programu Trzeciego. Przeciw był nawet poseł PiS i przewodniczący rady Marek Suski. - Ramówka była tak słaba, że nie dało się jej obronić - przekazał Suski serwisowi Wirtualne Media. Zarząd nie musi brać jednak tej opinii pod uwagę.

Serwis informuje, że wiosenna ramówka Trójki była jedyną, której rada programowa tego dnia nie poparła - 10 członków było przeciw, dwóch wstrzymało się od głosu. W piątek zajmowała się także propozycjami m.in. Czwórki, Radia Chopin i Radia Dzieciom. Decyzja rady programowej nie jest wiążąca dla zarządu Polskiego Radia i prezeski Agnieszki Kamińskiej.

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Marek Suski o ramówce Trójki: Tak słaba, że nie dało się jej obronić

W rozmowie z Wirtualnymi Mediami Marek Suski powiedział, że cała rada jest "zaniepokojona sytuacją w Trójce" i dodał:

Ramówka była tak słaba, że nie dało się jej obronić. Przewiduję kolejne specjalne posiedzenie poświęcone Programowi Trzeciemu Polskiego Radia.

Jakie zmiany zakłada wiosenna ramówka Trójki? Z anteny ma zniknąć m.in. "Muzyczna poczta UKF", a sobotnia "Audycja Podzwrotnikowa" Wojciecha Cejrowskiego ma zostać wydłużona do dwóch godzin. Wśród nowości jest np. audycja "Kobiety mają głos", którą w poniedziałki od 19.00 do 20.00 ma prowadzić będzie Piotr Baron.

Trójka w pierwszym kwartale 2021 roku spadła z czwartej na jedenastą lokatę jeśli chodzi o słuchalność od stycznia do marca tego roku w grupie wiekowej 15-75 lat (rok do roku, dane Radio Track Kantar Polska, opracowanego przez Wirtualne Media). Rozgłośnia ma już czwartego w ciągu ostatnich 12 miesięcy dyrektora-redaktora naczelnego, na razie tylko pełniącego obowiązki. Do czasu powołania nowego dyrektora Programu Trzeciego Polskiego Radia anteną kieruje Paweł Kwieciński, dyrektor biura programowego Polskiego Radia. Nie było go na zebraniu rady programowej, miał tłumaczyć nieobecność przebywaniem na kwarantannie.

Więcej o: