AniKa Dąbrowska, zwyciężczyni drugiej edycji "The Voice Kids" z pierwszym autorskim singlem

W 2019 roku 14-letnia wtedy Ania Dąbrowska zawojowała serca widzów programu "The Voice Kids". Dziś znana jako AniKa młoda wokalistka szykuje się do wydania drugiego już albumu, na którym znajdzie się jej autorski materiał. Premierową zapowiedzią płyty jest utwór "Przyjaciółka", stworzony we współpracy z producentami z Liker$ Music.

W piosence "Przyjaciółka" AniKa oddała w nim całą siebie: swoje myśli, emocje i zebrane dotąd doświadczenie. Do piosenki powstał teledysk w reżyserii Bartosza Mielocha, który świetnie obrazuje tekst utworu.

Zobacz wideo Płyty i filmy, które warto poznać przed śmiercią [Popkultura Extra]

AniKa Dąbrowska chce być tylko "Przyjaciółką"

Do tej pory AniKa Dąbrowska wydała pięć singli, z których "Małe skrzydła" pokryły się złotem. 26 czerwca 2020 roku ukazał się jej debiutancki album "Afirmacja". - Czekałam na ten moment całe swoje życie. Od najmłodszych lat - kiedy tylko zaczęłam śpiewać! Patrząc na płyty swoich idoli - marzyłam o tym, by móc kiedyś wydać własną - mówiła Dąbrowska. - Lata pracy nad głosem, pracy nad sobą, zmagań z przeciwnościami losu i mnóstwo doświadczeń scenicznych na festiwalach krajowych i międzynarodowych, a przede wszystkim nieustanna wiara w to, że marzenia się spełniają. To wszystko przy nieopisanym wsparciu najbliższych doprowadziło mnie do tego miejsca.

 

Zmagająca się z mukowiscydozą młoda wokalistka idzie do przodu i walczy o spełnianie kolejnych marzeń. - Ja nie tylko akceptuję, ale wręcz adoruję życie. I kocham muzykę! Muzyka jest moją pasją, ale także terapią, która pomaga w codziennym zmaganiu się z chorobą i w rehabilitacji. Gdy śpiewam, zapominam o swoich słabościach i problemach. Muzyka mnie lecz - zapewniała przy okazji premiery "Afirmacji" Dąbrowska.

"Przyjaciółka" to zwiastun nowego, w pełni autorskiego albumu AniKi, o którego premierze więcej dowiemy się już niebawem.

Więcej o: