Paris Jackson w wiosennym duecie z The Struts. Lekka historia o miłości

Jakie to uczucie, wejść do baru i poczuć jego atmosferę? O czymś, za czym wielu z nas tęskni, przypominają The Struts oraz Paris Jackson w stylowym duecie. W serwisach cyfrowych jest już dostępny ich utwór "Low Key In Love".

- "Low Key In Love" powstało po randce w Los Angeles w stylizowanym na lata 70. barze Good Times at Davey Wayne’s. Wszedłem do studia i powiedziałem, że potrzebujemy piosenki, która pokaże esencję uczucia, gdy przekraczasz próg baru i chłoniesz jego atmosferę. Padł pomysł, by był to duet - wyjaśnia Luke Spiller z The Struts. Szczęśliwym zrządzeniem losu idealna partnerka do takiego duetu grała podczas wspomnianej randki w Good Times at Davey Wayne's.

Zobacz wideo Żeby zyskać porywające brzmienie "Hung Up", Madonna musiała błagać ABBĘ

"Możliwość zaśpiewania w tym utworze była zaszczytem". Paris Jackson i The Struts łapią romantyczne chwile

- Przypomniałem sobie o świetnym akustycznym secie Paris Jackson, który miałem przyjemność oglądać tamtej nocy, gdy odbywała się randka. Wewnętrznie czułem, że nic nie dzieje się przypadkiem, dlatego napisałem do niej. Nasza współpraca musiała być zapisana w gwiazdach. Paris sprawiła, że piosenka nabrała zupełnie nowego wymiaru i ożywiła całą historię - opowiada Spiller.

 

Paris Jackson, córka Michaela Jacksona, wydała jesienią 2020 debiutancki album "wilted", który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród krytyków muzycznych, jak i fanów. Artystka do pracy nad krążkiem zaprosiła Andy’ego Hulla i Roberta McDowella z Manchester Orchestra. O swoim duecie z The Struts mówi:

Pierwszy raz usłyszałam The Struts, gdy zobaczyłam ich w ramach supportu Mötley Crüe w Staples Center na koncercie sylwestrowym parę lat temu. Nie miałam pojęcia, kim są I pamiętam, że zapytałam wówczas moich znajomych: „Kim oni są, do ***?!”. Talent, obycie ze sceną, energia – wszystkie te elementy mnie zachwyciły. Miałam wrażenie, że przeniosłam się w czasie do epoki świetności rock’n’rolla, gdy na scenach królowali The Rolling Stones czy Queen. Zaczęłam słuchać ich muzyki, bywać na koncertach i od czasu do czasu wymienialiśmy się wiadomościami online. Gdy dostałam propozycję współpracy od Luke’a, nie wahałam się ani chwili. Możliwość zaśpiewania w tym utworze była prawdziwym zaszczytem, zwłaszcza że mam świadomość, jak wiele znaczy ta piosenka dla Luke’a. Z naszego wspólnego projektu nawiązała się piękna przyjaźń. Nie robiłam nigdy wcześniej czegoś podobnego, więc bardzo mi się to podoba.

Natalia Szroeder, Ralph Kaminski - PrzypływyPiękna ballada i magiczny teledysk do wiersza... taty. Nowy utwór Natalii Szroeder

Grupa The Struts powstała w 2012 w angielskim mieście Derby. Koncertowali m.in. z The Rolling Stones, The Who, Guns N’ Roses czy Foo Fighters, a Mötley Crüe osobiście wybrało ich na support na ostatnie w karierze koncerty. Ich debiutancki album "Everybody Wants" ukazał się w 2016 roku, zaś dwa lata później światło dzienne ujrzał "YOUNG & DANGEROUS". The Struts mają na koncie występy na takich słynnych imprezach jak Lollapalooza, Governors Ball czy Isle of Wight. Przerwanie trasy z powodu pandemii zaowocowało serią nagrań do kolejnego albumu. "Strange Days" ukazało się w październiku 2020. Na płytę trafił m.in. cover b-side’a KISS oraz duety z Albertem Hammondem Jr. czy Robbiem Williamsem.

Więcej o: