Pol'and'Rock Festival w nowej lokalizacji. Jurek Owsiak zdradził, gdzie odbędą się koncerty

Po kilkunastu latach Pol'and'Rock Festival zmieni swoją lokalizację - w tym roku nie będzie mieć miejsca w Kostrzynie nad Odrą. - 27. Pol'and'Rock Festival 2021 odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim w dniach 29-31 lipca - poinformował prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak za pośrednictwem mediów społecznościowych.

W tym roku Pol’and’Rock Festival odbędzie się w zupełnie nowej lokalizacji. Jurek Owsiak ogłosił, że "najpiękniejszy festiwal świata" będzie mieć miejsce na lotnisku wojskowym w Makowicach. To spora zmiana - od 2004 r. festiwal gościł w Kostrzynie nad Odrą.

Zobacz wideo Jak wygląda 29. Finał WOŚP zza kulis?

Pol’and’Rock Festival w tym roku odbędzie się w województwie zachodniopomorskim

- Oglądaliśmy mnóstwo miejsc, jeździliśmy wszędzie. Kostrzyn [nad Odrą - red.] jest w tym momencie bardzo trudny do zrealizowania - powiedział Jerzy Owsiak w rozmowie z TVN24. - Pol'and'Rock Festival 2021 odbędzie się na lotnisku Makowice-Płoty w województwie zachodniopomorskim w dniach 29-31 lipca - dodał.

"Jurek Owsiak właśnie ogłasza, że Pol’and’Rock w tym roku bezpiecznie na Pomorzu Zachodnim! Siema!" - napisał na profilu na Facebook Olgierd Geblewicz, marszałek województwa zachodniopomorskiego. Lotnisko, na którym odbędzie się festiwal, położone jest 20 kilometrów od Gryfic, w odległości ok. 80 km od Świnoujścia, Koszalina i Szczecina.

- Wydzierżawiliśmy 50 hektarów na ponad 300-hektarowym lotnisku. Będzie to festiwal w warunkach pandemicznych, a więc przygotowujemy się do wszystkiego. Przygotowujemy się do tego, że każdy uczestnik festiwalu, i ten po stronie artystów, obsługi, i ten po stronie widowni - zapewnił Owsiak.

Pol’and’Rock Festival w cieniu pandemii koronawirusa

- Mamy miejsce na najpiękniejszy festiwal świata. Moi drodzy, będzie inny, będzie atmosferyczny, będzie czarodziejski. Nie wszyscy będą mogli do nas przyjechać. Teraz ustalamy zasady, na jakich was zaprosimy - powiedział Jurek Owsiak.

Festiwal odbędzie się w warunkach pandemicznych. Jak poinformował Owsiak: 

Przygotowujemy się do wszystkiego. Przygotowujemy się, że każdy uczestnik tego festiwalu, i ten po stronie artystów, obsługi i także widowni (...) będzie miał pobierany wymaz.

Na terenie obowiązywać będą wejściówki, które pozwolą zadbać o wszystkie "zabezpieczenia covidowe". - Żeby uczestnik naszego festiwalu dostał od nas maseczki, aby korzystał z tego miejsca jak najbardziej bezpiecznie, aby czuł się komfortowo - powiedział Owsiak. - Utrzymujemy tę listę, na dzień dzisiejszy, artystów, która już ogłosiliśmy. Czas pokaże, czy artyści ze Stanów Zjednoczonych będą mogli do nas dojechać, czy też nie. Nawet jeśli będziecie nas oglądali na drugiej półkuli to poczujecie ten klimat najpiękniejszego festiwalu świata - dodał. 

Więcej o: