Eurowizja 2021 odbędzie się z udziałem publiczności. Koncert na żywo obejrzy 3,5 tys. widzów

Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 odbędzie się z udziałem publiczności już w maju. Bilety zakupić będą mogli jednak tylko nieliczni, a samo wydarzenie odbędzie się z zachowaniem surowych zasad reżimu sanitarnego.
Zobacz wideo Polska na Eurowizji. Przypominamy najciekawsze występy [Popkultura Extra]

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie konkursu, holenderski rząd miał wyrazić zgodę na to, by tegoroczna edycja Eurowizji odbyła się z udziałem publiczności. W wydarzeniu, które w tym roku ma odbyć się w Rotterdamie, będzie mogło wziąć zatem udział maksymalnie 3,5 tys. widzów, co odpowiada około 20 proc. pojemności hali widowiskowo-sportowej Ahoy.

Bilety na Eurowizję 2021 nie trafią jednak do szerokiej sprzedaży - zakupić będą mogły je wyłącznie osoby, które kupiły wejściówki na koncerty w roku ubiegłym. Bilety trafią do sprzedaży 8 maja o godzinie 12:00 czasu środkowoeuropejskiego.

Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 otwiera się na publiczność. Obowiązywać będą surowe zasady

Mimo że publiczność zostanie dopuszczona do brania udziału w pokazach, wszystkie osoby obowiązywać będą ścisłe restrykcje. Każda osoba z publiczności będzie musiała między innymi przedstawić przed wejściem negatywny (nie starszy niż 24-godzinny) wynik testu na koronawirusa, który zostanie powtórzony także pięć dni po wydarzeniu. Wykonanie badania będzie jednak darmowe.

Przed wyjściem na imprezę trzeba będzie także odpowiedzieć na pytania dotyczące stanu zdrowia przy użyciu specjalnej aplikacji. Podczas zajmowania miejsc czy wizyty w toalecie obowiązkowe będzie zakrywanie ust i nosa maską. Dodatkowo w tym roku dostępne będą wyłącznie miejsca siedzące, co ograniczy możliwość kontaktu i narażenia na ewentualne zakażenie.

- Cieszymy się, że holenderskie władze umożliwiły nam przyjęcie publiczności na trzech pokazach na żywo i sześciu próbach generalnych w Rotterdamie, w możliwie najbezpieczniejszych obecnie warunkach - powiedział Martin Österdahl, dyrektor wykonawczy Konkursu Piosenki Eurowizji.

Tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji jest częścią programu badawczego Fieldlab Events - wspólnej inicjatywy rządu Holandii i holenderskiego sektora wydarzeń, który ma na celu przetestowanie możliwości organizacyjnych różnego rodzaju wydarzeń w czasach pandemii. W sumie w ramach tegorocznej Eurowizji odbędzie się dziewięć wydarzeń dostępnych dla widzów. Pierwszy półfinał będzie mieć miejsce 18 maja o godzinie 21 czasu środkowoeuropejskiego, drugi półfinał - 20 maja o godz. 21:00. Wielki finał zaplanowany jest natomiast na 22 maja na godz. 21:00. Polskę reprezentować będzie w tym roku Rafał Brzozowski

Więcej o: