Spotify stawia na kobiety w programie EQUAL. Luna z Polski zabłyśnie na Times Square

Luna ma olbrzymie powody do radości - młoda polska artystka dołączyła do programu EQUAL Spotify jako jedna z 35 artystek z całego świata. Z tej okazji w serwisach cyfrowych pojawił się nowy singiel Luny, "Blind", który jest anglojęzyczną wersją utworu "Zgaś".

Światowa inicjatywa Spotify pod nazwą EQUAL zadebiutowała 8 marca 2021, czyli w Dzień Kobiet. Ideą platformy jest wspieranie utalentowanych artystek z całego świata nie tylko od święta. Dlatego też program EQUAL wkracza w kolejną, jeszcze bardziej rozwiniętą formułę. Od 29 kwietnia, w 50 krajach, od Japonii po Argentynę, przez Malezję i Wielką Brytanię, a także w Polsce – Spotify zaprezentuje szereg aktywności wspierający równość i dający nowe możliwości dla kobiet.

Zobacz wideo Kobiety w baśniach nie muszą być tylko złymi macochami, mogą też się wspierać [Popkultura]

"Magia jest wokół nas". Luna reprezentuje Polskę w światowej inicjatywie Spotify

W grupie 35 artystek wybranych przez Spotify do zainaugurowania programu EQUAL znalazły się między innymi Saweetie (USA), DUDA BEAT (Brazylia), Griff (Wielka Brytania), Natalia Lafourcade (Meksyk) oraz Zoe Wees (Niemcy/Wielka Brytania). W Polsce projekt inauguruje piosenkarka i autorka tekstów LUNA, która jako artystka miesiąca i twarz lokalnej playlisty, pojawi się także w kampanii digitalowej na Times Square w gronie piosenkarek z całego świata, biorących udział w programie.

Marcin Maciejczak i Luna Marcin Maciejczak i Luna czarują we wspólnym utworze "Nie proszę o więcej"

- Magia jest wokół nas i każdy może ją poczuć! EQUAL to niezwykłe wydarzenie, które każdej z nas pozwala poczuć się wyjątkowo. Idealny moment na to, by pokazać, jak jesteśmy różne i jaką razem mamy siłę. Jestem bardzo wdzięczna, że mogę reprezentować polskie artystki w tak ważnej akcji. Polska ma twarz kobiety i to jest piękne - opowiada Luna o uczestnictwie w nowym programie Spotify.

 

W ramach programu EQUAL Spotify przygotowało specjalne playlisty, dzięki którym możemy mieć na wyciągnięcie ręki dostęp do najlepszej kobiecej muzyki. Na playliście znalazł się między innymi najnowszy utwór Luny zatytułowany "Blind".

Pozostałe aktywności w ramach nowego programu Spotify to m.in. katalog EQUAL Directory umożliwiający twórcom nie tylko znalezienie idealnej kandydatki do współpracy przy nadchodzących trasach koncertowych, projektach studyjnych, filmowych oraz telewizyjnych, ale także w postprodukcji, tworzeniu podcastów i wielu innych, jak również współpraca z organizacjami wspierającymi kobiety na całym świecie za pośrednictwem Rady EQUAL.

Krystian Ochman Jak nikt z "VoP" ma szansę na światową karierę. Anglojęzyczna wersja "Światłocieni"

Więcej o: