Była wokalistka tATu chce walczyć z rywalami Putina i zapowiada: Nas nie dogoniat!

Była wokalistka zespołu tATu Julija Wołkowa ogłosiła, że przygotowuje się do kariery politycznej. Wokalistka złożyła dokumenty, które po zaakceptowaniu upoważnią ją do startu w wyborach z ramienia partii Jedna Rosja. Zapowiedziała też, że będzie walczyć z rywalami Władimira Putina.

Jak informuje rosyjski portal meduza.io, była wokalistka tATu osobiście złożyła już dokumenty, po zaakceptowaniu których wystartuje w wyborach do Dumy Państwowej z okręgu Iwanowo. Julija Wołkowa chce reprezentować partię Jedna Rosja, która jest uznawana za zaplecze polityczne prezydenta Władimira Putina.

Wokalistka tATu chce wystartować w wyborach i walczyć z przeciwnikami prezydenta Rosji

"Zrobiłam pierwszy krok! Nie dogonią nas!" - napisała na Instagramie Wołkowa dodając zdjęcie sprzed biura regionalnego ugrupowania. Wcześniej wokalistka zapowiedziała, że chce walczyć z przeciwnikami politycznymi prezydenta Rosji.

 

Na razie nie oznacza to jeszcze, że wokalistka będzie mogła walczyć o głosy wyborców. Wcześniej (24-30 maja) odbędą się wybory wewnętrzne w partii, z których wyłonieni zostaną najsilniejsi kandydaci. Dopiero takie osoby będą mogły otrzymać poparcie partii w wyborach, które odbędą się 19 września 2021 roku. Lista kandydatów ma zostać przedstawiona 1 czerwca. 

Julija Wołkowa występowała w tATu od 1999 do 2011 roku. Po rozwiązaniu zespołu zdecydowała się na karierę solową. Wydała wtedy też oświadczenie, w którym przyznała, że wokalistki celowo utrzymywały wizerunek osób homoseksualnych.

Więcej o: