Pora na "Sabotage". Szósty album Black Sabbath ukaże się ponownie w wersji Super Deluxe

Kiedy w 1975 roku Black Sabbath wchodzili do studia, żeby nagrać album "Sabotage", byli uwikłani w skomplikowany proces sądowy z byłym managerem. Czuli się osaczeni, niemal sabotowani - stąd właśnie nazwa albumu. Paradoksalnie jednak dzięki intensywności towarzyszących im emocji stworzyli jeden z najbardziej dynamicznych krążków w karierze. BMG składa hołd patronom heavy metalu i wydaje kolekcjonerską wersję "Sabotage", zawierającą na nowo zremasterowany album oraz pełny koncert zarejestrowany na trasie w 1975 roku.

Ozzy Osbourne, Tony Iommi, Geezer Butler i Bill Ward nagrali "Sabotage" w Londynie i Brukseli; drugim producentem albumu został Mike Butcher. Osiem utworów zostało wydanych najpierw w lipcu 1975 roku w Stanach, gdzie płyta pokryła się złotem, a potem w sierpniu w Wielkiej Brytanii, gdzie album zyskał status srebrnej płyty. "Sabotage" zyskał przychylność prasy, dostając pozytywne recenzje za mocne pozycje takie jak "Hole In The Sky" i "Symptom Of The Universe", a także bardziej eksperymentalny "Supertzar", na którym zagościła harfa, meltoron i Brytyjski Chór Kameralny.

Zobacz wideo Konflikty między muzykami doprowadziły do rozpadu kilku znanych grup. Oto one

BMG wydaje potężną reedycję albumu Black Sabbath "Sabotage"

"Sabotage: Super Deluxe Edition" przedstawi także 16 utworów nagranych na żywo, z których 13 nigdy nie zostało dotąd wydanych. Zarejestrowane zostały one w 1975 roku w trakcie trasy koncertowej kwartetu po USA promującej ten album. Na dodatkowych płytach znajdą się koncertowe wykonania takich utworów jak "Spiral Architect" z debiutanckiego albumu grupy "Black Sabbath" czy "Sabbra Cadabra" z poprzedniej płyty "Sabbath Bloody Sabbath" z 1973 roku. Sam "Sabotage" reprezentują takie utwory jak wspomniane wcześniej "Hole In The Sky" czy "Megalomania".

Muzyce towarzyszyć będzie historia albumu spisana w książeczce, która zawierać będzie wypowiedzi członków zespołu i dziennikarzy muzycznych. Znajdą się tam również rzadkie zdjęcia i wycinki prasowe z tego okresu. Poza tym do box setu trafi replika książeczki z koncertu w Madison Square Garden w 1975 roku oraz kolorowy plakat trasy "Sabotage" z tego samego roku.

"Sabotage: Super Deluxe Edition" dostępny będzie od 11 czerwca 2021 roku w wersji 4 LP na 180-gramowych winylach. Do tego dołączony jest siedmiocalowy singiel zawierający radiową wersję "Am I Going Insane (Radio)" oraz "Hole In The Sky" na stronie B, opakowany w reprodukcję rzadkiego japońskiego wydania tego singla. Dostępna będzie także wersja 5 CD. Obydwie wersje są już możliwe do zamówienia pod tym linkiem. Na nowo zremasterowany album będzie także dostępny przez serwisy streamingowe i do pobrania w dniu premiery.

Więcej o: