Polski Top Radia 357. Na podium Obywatel G.C., Maanam i Kult

W tym roku Polski Top Wszech Czasów zmienił adres. Zamiast 14. Topu nadawanego w Trójce z eteru popłynął pierwszy Polski Top Radia 357. Ekipa w składzie: Marcin Łukawski, Marek Niedźwiecki i Piotr Stelmach od niedzielnego poranka prezentowała wyniki głosowania słuchaczy, którzy nadsyłali swoje typy na kartkach pocztowych. Sprawdźcie, jak kształtuje się czołowa dziesiątka.

W przypominającym dawne czasy głosowaniu na Polski Top Radia 357 nadawcy mieli za zadanie spisać na pocztówkach po dziesięć ulubionych polskich utworów. Jak podaje stacja, chętni słuchacze oddali aż 90 tys. głosów na ponad 6 tys. różnych piosenek. Które z nich dostały się na samą górę zestawienia?

Trójka straciła 60 proc. słuchaczy, wyprzedzona przez Jedynkę >>

Zobacz wideo 2020 był przełomem dla polskich stacji radiowych. I krytyczny dla "Trójki"

Polski Top Radia 357. Pierwsze miejsce bierze Obywatel G.C.

Decyzją biorących udział w plebiscycie na szczycie Polskiego Topu Radia 357 znalazł się utwór "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C. Srebro i brąz zgarnęły kolejno numery: "Krakowski spleen" zespołu Maanam oraz "Arahja" Kult. Pełna topowa dziesiątka wygląda następująco:

1. Obywatel G.C. - "Nie pytaj o Polskę"

2. Maanam - "Krakowski spleen"

3. Kult - "Arahja"

4. Perfect - "Autobiografia"

5. Czesław Niemen - "Dziwny jest ten świat"

6. Kult - "Polska"

7. Lao Che - "Wojenka"

8. Myslovitz - "Długość dźwięku samotności"

9. Dżem - "List do M."

10. Sztywny Pal Azji - "Wieża radości, wieża samotności, ocean szczęścia"

Notowanie Radia 357 wypełnia lukę po Polskim Topie Wszech Czasów, który premierowo zagościł w Trójce w 2008 roku z inicjatywy Piotra Barona i Piotra Stelmacha. W pierwszych dniach maja na antenie Programu Trzeciego PR prezentowano wyniki internetowego plebiscytu, w ramach którego wybierano 100 najlepszych utworów polskiej muzyki rozrywkowej. Ostatni (jak na razie) Top w Trójce został wyemitowany na zaledwie kilka dni przed wybuchem afery związanej z unieważnieniem 1998. notowania Listy Przebojów Trójki.

Więcej o: