Radio 357 prześcignęło Radio Nowy Świat. Miesięcznie zbiera więcej niż RNŚ dzięki patronom

Po raz pierwszy w historii Radio 357 ma wyższe deklaracje miesięcznych wpłat niż działające kilka miesięcy dłużej Radio Nowy Świat. 3 maja tę pierwszą rozgłośnię zdecydowało się wspierać tyle nowych patronów, że w ciągu doby poprawiła wynik o kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.

W tym momencie w serwisie Patronite 357 wspiera 31 020 osób, które deklarują miesięczne wpłaty na poziomie prawie 668 tysięcy złotych. Radio Nowy Świat ma więcej patronów (31 502), ale w sumie może liczyć na mniejsze pieniądze - niecałe 660 tys. miesięcznie (stan na 5 maja, godz. 10:35). 

Zobacz wideo Sieroty po Trójce. Radio 357 i Radio Nowy Świat [Popkultura Extra]

Większe wpłaty dzięki audycji "Polski Top Radia 357"

3 maja w godzinach 9-21 Radio 357 nadawało "Polski Top Radia 357" - na szczycie listy, decyzją słuchaczy, znalazł się utwór "Nie pytaj o Polskę" Obywatela G.C. Dzień wcześniej stacja internetowa, w której można usłyszeć m.in. Marcina Łukawskiego, Marka Niedźwieckiego i Piotra Stelmacha, miała na koncie 640 tys. miesięcznie. Audycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, 3 maja licznik skoczył o kilkanaście tysięcy i od tamtej pory przyrost jest nadal całkiem spory. W tym momencie w porównaniu do 2 maja to już blisko 28 tys. złotych miesięcznie.

Polski Top Radia 357. Na podium Obywatel G.C., Maanam i Kult >>

Wojciech Chmielarz Skazani przepisali powieść Chmielarza. Ponad 128 godzin skupienia i pracy nad sobą

Radio 357 nadaje od stycznia tego roku, podczas gdy Radio Nowy Świat wystartowało w lipcu 2020. W obu pracuje wiele osób wcześniej związanych z Programem III Polskiego Radia. Redakcję 357 tworzą m.in. Tomasz Michniewicz, Ernest Zozuń, Patrycjusz Wyżga, Kuba Strzyczkowski czy Piotra Kaczkowskiego, a w Radiu Nowy Świat można usłyszeć np. Wojciecha Manna, Marcina Kydryńskiego czy Jana Chojnackiego.

Sexify "Sexify" hitem Netflixa. Jest na pierwszym miejscu w Indiach i Libanie

W związku z przekroczeniem w ramach zbiórki internetowej progu 660 tysięcy, 357 chce zrealizować kolejny cel - powstanie "Garażu 357". Ma to być projekt, w ramach którego w studiu na warszawskim Żoliborzu będą grane, emitowane i rejestrowane m.in. mini-koncerty na żywo. 3 maja w - jak pisali redaktorzy - "ramach przymiarki" wystąpili np. Edyta Bartosiewicz, Kayah, Natalia Przybysz czy Tomasz Organek.

Więcej o: