Kazik zapowiedział "Ostatnią płytę" Kultu. Ruszyła przedsprzedaż albumu z autografami

Kazik Staszewski opowiedział w "Teraz Rocku" o nowej płycie Kultu. Album otrzymał tytuł "Ostatnia płyta". Znana jest już okładka oraz lista utworów. Czy rzeczywiście będzie to ostatnia płyta w dorobku zespołu?

Kazik Staszewski ujawnił szczegóły kolejnego albumu grupy Kultu. W rozmowie przeprowadzonej przez Jordana Babulę z miesięcznika "Teraz Rock" wyjawił tytuł publikacji. Najnowsze dzieło muzyków będzie nazywać się... "Ostatnia płyta". Opowiedział także o projekcie okładki oraz powodzie, dla którego zespół zdecydował się na kolorystykę inną niż przy poprzednich albumach.

Koncert RHCP w 2019 roku Red Hot Chili Peppers chcą sprzedać wszystkie swoje piosenki. Nie tak drogo

Kazik: Wymyśliłem tytuł i mam nadzieję, że będzie przyciągał uwagę

Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: „Ostatnia płyta”. Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna – czarny napis „Kult” większymi literami, pod spodem napis „Ostatnia płyta” i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne

- opowiedział Kazik w nowym numerze "Teraz Rock".

- Wszystkie płyty, jakie ostatnio wydaliśmy, miały tło ciemne, a to jest kłopot, kiedy się ludziom te okładki podpisuje. Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów - dodał lider zespołu Kult.

Czy "Ostatnia płyta" rzeczywiście będzie... ostatnią? 

Kazik uspokaja - choć ich nowy krążek nosi nazwę "Ostatnia płyta", to nie będzie rzeczywiście ostatnią płytą w dorobku zespołu.

Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze - bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia - co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą

- zaznaczył Staszewski.

Radio 357 Radio 357 prześcignęło Radio Nowy Świat. Miesięcznie zbiera więcej

"Ostatnia płyta" Kultu. Znana jest już tracklista

Na nowym krążku Kultu znajdzie się 16 utworów, o łącznym czasie trwania 61 minut. Kazik zapewniał na łamach magazynu "Teraz Rock", że wydawnictwo ukaże się "najszybciej, jak to będzie możliwe. Nieważne, jaki to będzie miesiąc". Wiadomo już jednak, że premiera albumu będzie miała miejsce 28 maja.

Oto jak prezentuje się pełna lista utworów z "Ostatniej płyty":

 1. Jutro także będzie dzień
 2. Chcę miłości
 3. Plan Zagospodarowania Przestrzennego dla Białołęki
 4. Wiara
 5. Polityk zawsze będzie moim wrogiem
 6. Umarłem, aby żyć
 7. Opowieść z pandemii
 8. Prawo się wali
 9. Na każde stopy do Europy
 10. Szok szok disco pop
 11. Zabiorę cię w podróż naszą
 12. Donos do boga
 13. Zalus Czaka czeka na Bura
 14. Rafi
 15. Wyłącz komputer
 16. Ziemia obiecana

5 maja o godzinie 12.00 na stronie wytwórni SP Records ruszyła sprzedaż preordera tego albumu. Nabywcy pierwszego 1000 sztuk otrzymają także autografy członków grupy Kult.

Zobacz wideo O co chodzi w aferze z Trójką? Wyjaśniamy
Więcej o: