Open'er przełożony. "Powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, ale ten wyścig z czasem przegrywamy"

Tegoroczny Open'er został przełożony - poinformowali organizatorzy. "Chcemy, aby powrót na Open'era był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat" - tłumaczą swoją decyzję o przeniesieniu imprezy na 2022 rok.

"To dla nas trudny moment. Kolejny w trakcie pandemii. Przez ostatnie kilka miesięcy walczyliśmy i zrobiliśmy bardzo dużo, żeby tegoroczna edycja Open’er Festival się odbyła. Chociaż jesteśmy przekonani, że powrót świata festiwali jest już bardzo blisko, to akurat ten wyścig z czasem przegrywamy" - napisali w oświadczeniu organizatorzy festiwalu i dodają: "Chcemy, aby powrót na Open’era był doświadczeniem pełnym. Żeby to był czas wypełniony muzyką, kulturą, sztuką, rozrywką i zabawą w miejscu, formule i przestrzeni, które dobrze znacie. W skali i o sile, którą wspólnie zbudowaliśmy przez ostatnie 20 lat".

Open'er przełożony. Kiedy festiwal się odbędzie?

Open’er Festival odbędzie się w dniach 29 czerwca - 2 lipca. "Spotkamy się wtedy ponownie w Gdyni na Lotnisku Gdynia-Kosakowo i z pełną mocą kilkudziesięciu tysięcy osób przeżywać będziemy cztery dni wolności, za którą tak bardzo tęsknicie" - zapewniają organizatorzy.

Wszystkie zakupione bilety zachowują ważność w 2022 roku. Wystartowała również sprzedaż nowych. Wiadomo już, że swój udział w przyszłym roku potwierdzili twenty one pilots, Michael Kiwanuka, Destroyer, BADBADNOTGOOD oraz Seasick Steve. 

Festiwalu nie będzie, ale szykują coś innego

Open'er Festival został odwołany także w 2020 roku. Tym razem jednak organizatorzy nie zostawiają wielbicieli festiwalu zupełnie bez niczego. "W tym roku również spotkamy się w Gdyni. Co więcej, spędzimy tam razem kilka tygodni na wyjątkowym, nowym wydarzeniu, o szczegółach którego poinformujemy Was już niedługo. Open’er Park" - zapowiadają.

Zobacz wideo Co nowego w kulturze? [POPkultura]

Podczas konferencji prasowej 28 kwietnia minister zdrowia Adam Niedzielski razem z premierem Mateuszem Morawieckim przedstawili plan otwierania gospodarki, w tym instytucji kulturalnych. O ile już od 15 maja możliwa będzie organizacja wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu, to zapytany o wielkie letnie festiwale muzyczne, Niedzielski powiedział:

Od 15 maja dopuszczamy możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Myślę, że te imprezy na tę chwilę muszą wpisywać się w te wyznaczniki czy standardy, które tutaj proponujemy. Oczywiście to, co będzie w sezonie letnim, kiedy rozpoczną się wakacje, kiedy ta liczba koncertów czy eventów jest zdecydowanie większa, to tutaj pozostawiamy sobie jeszcze przestrzeń do podjęcia decyzji.
Więcej o: