Kult opublikował singiel "Wiara". Nowa płyta zespołu pod koniec maja

Zespół Kult opublikował właśnie pierwszy utwór promujący ich najnowszy album "Ostatnia płyta". Kawałek nosi tytuł "Wiara".
Zobacz wideo "Nie w moim stylu ta piosenka jest" - dzieci o kultowej piosence lat 80-tych

Premiera "Ostatniej płyty" Kultu zaplanowana jest na 28 maja. Na wydawnictwie znajdzie się 16 utworów, które dadzą łącznie 61 minut nowej muzyki grupy. W środę 5 maja na stronie wytwórni SP Records ruszyła przedsprzedaż albumu w różnych wariantach, w tym - z autografami muzyków. Krążek wydany zostanie na różnych nośnikach: na płycie CD, w wersji winylowej (w dwóch kolorach) oraz na kasecie magnetofonowej.

"Ostatnia płyta" zespołu Kult. Znamy już pierwszy singiel

Grupa zaprezentowała właśnie pierwszy kawałek promujący "Ostatnią płytę", zatytułowany "Wiara", którego możecie posłuchać poniżej:

 

Lucjan Kaszycki Lucjan Kaszycki nie żyje. Był twórcą przeboju "Pamiętasz była jesień"

"Ostatnia płyta" Kultu. Czy naprawdę będzie ostatnią?

Czy "Ostatnia płyta" Kultu rzeczywiście będzie tą ostatnią? Kazik Staszewski przekonuje w wywiadzie udzielonym miesięcznikowi "Teraz Rock", że nie będzie to ostatnie dzieło w dorobku zespołu.

Nie dorabiamy do tytułu albumu żadnej filozofii. Choć bez wątpienia mnóstwo ludzi będzie i tak myślało, że chodzi o ostatnią płytę w karierze - bo do ludzi można mówić, wyjaśniać, tłumaczyć, a oni i tak wiedzą swoje. A płyta akurat na daną chwilę będzie ostatnia - co nie oznacza, że nie będzie następnych. Bo będą

- zapewnia lider Kultu.

Kazik opowiedział również o genezie tytułu i o tym, co wpłynęło na zmianę kolorystyki okładki "Ostatniej płyty".

"Wymyśliłem tytuł, który, mam nadzieję, będzie zaciekawiający, przyciągający uwagę: 'Ostatnia płyta'. Jest już zrobiona okładka i będzie ona bardzo ascetyczna - czarny napis 'Kult' większymi literami, pod spodem napis 'Ostatnia płyta' i białe tło. Będzie to trochę przypominało tablicę, za pomocą której bada się wzrok. Zwłaszcza to białe tło jest dla mnie istotne" - mówi Staszewski.

Jarocin Festiwal 2021. Kolejni artyści dołączają do line-upu. Wśród nich Armia i Krzysztof Zalewski Jarocin Festiwal 2021. Kolejni artyści dołączają do line-upu

Jak tłumaczy, taki dobór kolorów oprawy płyty sprawi, że autografy muzyków Kultu będą na niej dobrze widoczne. "Tu tło będzie białe, nie trzeba będzie szukać odrobiny jaśniejszego miejsca, ani się pieprzyć z szukaniem srebrnych czy złotych markerów" - wyjaśnia Kazik w magazynie "Teraz Rock"

Więcej o: