Eurowizja 2021. Ida Nowakowska w składzie polskiej reprezentacji konkursu. Jakie będzie jej zadanie?

Konkurs Piosenki Eurowizji 2021 zbliża się wielkimi krokami. Za blisko dwa tygodnie poznamy laureata tegorocznej edycji. Polskę reprezentował będzie Rafał Brzozowski. W trakcie Eurowizji pojawi się także Ida Nowakowska. Jakie będzie jej zadanie?

Tegoroczną, 65. edycję Konkursu Piosenki Eurowizji organizuje Holandia. Impreza odbędzie się w Rotterdamie, tak jak planowano w ubiegłym roku, kiedy to została odwołana ze względu na pandemię koronawirusa. Półfinały Eurowizji startują już 18 i 20 maja, a wielki finał 22 maja.

Zobacz wideo Rafał Brzozowski opowiada o preselekcjach do Eurowizji i nagraniu dla TVP

Polskę reprezentować będzie Rafał Brzozowski, znany z roli prowadzącego w programach TVP "Koło Fortuny" oraz "Jaka to melodia?". W konkursie pojawi się jako Rafał z piosenką "The Ride".

 

Faworytami do wygranej w tym roku są Malta (Destiny z utworem "Je Me Casse") i Szwecja (Tusse z piosenką "Voices"), które zaprezentują się w pierwszym półfinale. Typowani są także muzycy z Francji i Włoch - krajów zaliczanych do tzw. Wielkiej Piątki - które mają niemal pewne miejsce w finale konkursu. Brzozowski natomiast wystąpi podczas drugiego półfinału, który zdaniem specjalistów Eurowizji jest zwykle słabiej obsadzany. 

Konkurs Piosenki Eurowizji. Ida Nowakowska w polskiej reprezentacji

Ida Nowakowska rozstała się niedawno z porannym programem "Pytanie na Śniadanie" w TVP2 ze względu na zaawansowaną ciążę. Okazuje się, że przed znaną tancerką i prezenterką stoi jeszcze jedno telewizyjne wyzwanie.

Jak wynika z filmiku z eurowizyjnej próby, który kilka dni temu został opublikowany na Twitterze, Nowakowska będzie rzeczniczką polskiego jury. Jej zadaniem będzie przekazanie punktacji. Nowakowska zastąpi Mateusza Szymkowiaka, który był polskim rzecznikiem w latach 2018-2019.

Prezenterka "Pytania na Śniadanie" i jurorka talent show "Dance Dance Dance" ma już doświadczenie z Eurowizją. Nowakowska współprowadziła Eurowizję Junior w 2019 i 2020 roku.

W składzie polskiej eurowizyjnej reprezentacji znajdą się też m.in. Aleksander Sikora (reporter TVP w Rotterdamie) i Marek Sierocki (zastąpił Artura Orzecha w roli komentatora).

 
Więcej o: