Wokalista Rammsteina zaśpiewał w oryginale sowiecki szlagier. Teledysk nagrał w Ermitażu

W sieci ukazał się właśnie teledysk do sowieckiej pieśni "Lubimiy Gorod", którą w oryginalnym języku zaśpiewał wokalista niemieckiego zespołu Rammstein, Till Lindemann. Teledysk został nakręcony w Ermitażu w Sankt Petersburgu, który pełni funkcję państwowego muzeum.

Till Lindemann, międzynarodowej publiczności najlepiej znany jako lider grupy Rammstein, najczęściej śpiewa w języku niemieckim. Do tej pory na rynku ukazał się tylko jeden album jego grupy Lindemann, na którym wokalista śpiewa w języku angielskim. Teraz muzyk dał dowód swoich zdolności językowych. Zaśpiewał bowiem w języku rosyjskim starą sowiecką pieśń "Lubimiy Gorod", która trafiła do ścieżki dźwiękowej filmu o radzieckim pilocie Michaile Diewiatajewie.

Zobacz wideo Producenci "Sexify" o współpracy z Netflixem: Niemożliwe byłoby zrealizowanie tego w jakimkolwiek innym miejscu [Popkultura]

Till Lindemann śpiewa po niemiecku i kręci teledysk w Ermitażu

"V2. Escape from Hell" to angielski tytuł filmu "Diewiatajew", który wyreżyserował Timur Bekmambetow - do rosyjskich kin zawitał 28 kwietnia. Film opowiada o Michaile Diewiatajewie, pilocie, który wsławił się brawurową ucieczką z nazistowskiego obozu koncentracyjnego na wyspie Uznam, gdzie z innymi więźniami pracował przy budowie pocisków Vi i V2. Reżyser filmu do współpracy nad ścieżką dźwiękową zaprosił wokalistę Rammsteina, Tilla Lindemanna. W ten sposób zaśpiewał nową wersję pieśni z lat 40. XX wieku - "Lubimiy Gorod", czyli "Ukochane miasto". Teledysk nakręcono w pokazowych salach Ermitażu.

 

"Lubimiy Gorod" została napisana jeszcze 1939 roku, na krótko przed wybuchem II wojny światowej. Jako pierwszy śpiewał ją doskonale znany także w Polsce Mark Bernes. Piosenka trafiła na ścieżkę dźwiękową najnowszego filmu ponoć właśnie za sprawą Lindemanna, który jest nią zafascynowany już od dzieciństwa. Lider grupy Rammstein wychowywał się w NRD, pieśń usłyszał po raz pierwszy, kiedy mieszkał z rodziną w Rostocku. Dodajmy, że nie jest to pierwszy raz, kiedy Lindemann śpiewa po rosyjsku. Wśród wielbicieli Rammsteina znana jest także utwór "Schtiel", który nagrał razem z Richardem Z. Kruspe, gitarzystą R+.

 

W repertuarze ich zespołu znajdują się także piosenki, w których pojawiają się teksty w języku hiszpańskim ("Te Quiero Puta!") czy francuskim ("Frühling in Paris").

Więcej o: