Pearl Jam udostępnia 186 koncertów. Do odsłuchania ponad 5 tys. utworów

Dwie dekady niezapomnianych koncertów, materiał poszukiwany na bootlegach przez fanów od dawna. Pearl Jam po raz kolejny z historycznym wyczynem - legendarna grupa udostępniła w serwisach cyfrowych 186 koncertów, co daje aż 5404 nowych utworów do odsłuchania.

Udostępnione przez Pearl Jam nagrania pochodzą z występów z lat 2000, 2003, 2008 i 2013. Niespodzianka ucieszy nie tylko wieloletnich fanów, ale też nowe pokolenia słuchaczy, które traktują serwisy cyfrowe jako główne źródło odbioru muzyki.

Premiera nie tylko dla fanów Pearl Jam. Eddie Vedder nagrał utwór, by wspomóc chorych na EB >>

Zobacz wideo Miłość i muzyka łączą się nie tylko w piosenkach. Uczucie doprowadziło niektóre zespoły do rozpadu

Pearl Jam zapraszają na wirtualne koncerty. Wiele koncertów

Pearl Jam uruchomił też Deep, koncertowy hub dostępny pod tym adresem. Fani mogą tutaj wyszukiwać koncerty po kategoriach, jak również posłuchać playlist ułożonych przez innych wielbicieli grupy lub m.in. politycznej "Know Your Rights". Każdy bootleg w Deep opatrzony jest opisem stworzonym przed superfanów z Ten Club.

Odpowiadając na liczne prośby fanów, zespół dorzucił także Custom Setlist Generator. Zazwyczaj to Eddie Vedder odpowiada za układanie setlisty, dlatego teraz słuchacze mogą wejść w jego skórę i posłuchać koncertu swoich marzeń. Wpisując swoje imię i datę urodzenia, można otrzymać osobistą playlistę z odręczną notką od Eddiego. Idealne, by pochwalić się na social mediach.

Dyskografię Pearl Jam zamyka album "Gigaton", który debiutował w topowej piątce Billboard Top 200. Płyta znalazła się w podsumowaniach najlepszych wydawnictw roku m.in. w "Mojo", Consequence of Sound, Insider i wielu innych. W październiku ukazał się premierowy utwór "Get It Back", nagrany na potrzeby charytatywnej składanki "Good Music To Avert The Collapse Of American Democracy, Volume 2".

 

14 lipca 2022 roku Pearl Jam zagrają w krakowskiej Tauron Arenie.

Więcej o: